Artykuł sponsorowany

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Stosuje się go w celu poprawienia napięcia skóry na twarzy, szyi i dekolcie oraz innych częściach ciała. Można go też wykonać po to, aby zredukować cellulit. Zabieg przyspiesza rewitalizację skóry, służy leczeniu blizn i przeciwdziała oznakom starzenia. Może być skutecznym remedium na nadmiar tkanki tłuszczowej, przebarwienia i rozstępy. Dla kogo mezoterapia igłowa jest przeznaczona?

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Medycyna estetyczna ma na celu poprawienie wyglądu pacjenta. Zabiegi zazwyczaj wymagają ingerencji w organizm klientki i tak samo jest w przypadki mezoterapii igłowej. Na początku lekarz przeprowadza z pacjentką wywiad na temat jej potrzeb i komponuje specjalnie dla niej mieszankę potrzebną do zabiegu. Procedura polega na wprowadzaniu na głębokość kilku milimetrów w skórę twarzy mikroskopijnej igły. Za jej pośrednictwem wstrzykuje się indywidualnie dobrany koktajl substancji mających poprawić wygląd cery.

Bogata mieszanka najczęściej składa się z kwasu hialuronowego, który dzięki swoim właściwościom zatrzymuje wodę w skórze, a także kompletu witamin A, C i E. Cennym dodatkiem do koktajlu są też różnego rodzaju substancje czynne. Wrażliwym klientkom oferuje się znieczulenie w formie specjalnego kremu, choć zabieg powinien być całkowicie bezbolesny. Warto wiedzieć, że towarzyszy mu niewielkie krwawienie, które jest normalnym zjawiskiem podczas nakłuwania skóry. Po zabiegu mogą pojawić się krwiaki lub przebarwienia, jednak nie trzeba się nimi przejmować, bo szybko zanikają.

Kto może skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym Prestige w Kaliszu zalecany jest szczególnie tym osobom, które zmagają się ze zmarszczkami, rozstępami lub cellulitem, a nawet nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Nakłuwanie skóry i wstrzykiwanie kompleksowej mieszanki witaminowej poprawia kondycję skóry, co może przynieść niezwykłe efekty w walce z wymienionymi problemami.

Mimo wszystko zabiegowi nie może poddać się każdy. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej to między innymi ciąża i karmienie piersią. Leczenie nie jest bezpieczne dla osób zmagających się z cukrzycą. Zabiegu nie wolno też wykonywać na pacjentach z opryszczką, infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi lub uczuleniami na którykolwiek składnik stosowanych preparatów. Mezoterapii igłowej nie mogą poddać się osoby przyjmujące leki przeciwkrzepliwe ani chorujące na nowotwory. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz