Dieta kopenhaska – dieta, która sprawi, że schudniesz w 13 dni

Dieta kopenhaska – dieta, która sprawi, że schudniesz w 13 dni

Chcesz schudnąć? Stosujesz różne diety, jednak nie widzisz żadnych efektów? Czas to zmienić. Wypróbuj dietę kopenhaską. Ta restrykcyjna dieta ma wielu zwolenników i potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty. Dowiedz się, jak przygotować się do rozpoczęcia diety i poznaj najważniejsze zasady. Przeczytaj, jak utrzymać efekty odchudzania jak najdłużej. 

Jak zacząć, czyli pierwszy krok do diety

Już od dłuższego czasu chcesz rozpocząć odchudzanie, ale nie wiesz, jak się zmotywować? Przede wszystkim przed rozpoczęciem diety kopenhaskiej, zastanów się, czy w ogóle jesteś w stanie podjąć się tak rygorystycznego wyzwania. To ważne, by nie spotkało cię rozczarowanie. Dieta kopenhaska jest to restrykcyjna dieta, która wymaga wyrzeczeń i ścisłego przestrzegania zasad.

Masz dużą nadwagę? Chcesz znów cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i dobrym samopoczuciem? Jesteś mocno zmotywowaną osobą? Dieta kopenhaska to rozwiązanie dla ciebie! Pamiętaj jednak, że przed wprowadzeniem tak poważnych zmian, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem i ustalić, czy dieta nie wyrządzi więcej szkód niż pożytku. 

By cieszyć się z efektów diety kopenhaskiej, ważne są zarówno podejście, jak i odpowiednie warunki. Na tego typu dietę nie powinno się przechodzić z dnia na dzień, bez żadnego przygotowania. Zastanów się, czy w najbliższym czasie nie masz zaplanowanych spotkań czy imprez rodzinnych, czy nie czekają cię żadne ważne obowiązki służbowe. Dobrym pomysłem może być wzięcie urlopu, by w spokoju podjąć się odchudzania. Rezygnacja z dotychczasowego jadłospisu niestety wiąże się z utratą energii i ogólnym rozdrażnieniem.

Kluczem do sukcesu są silna wola i trzymanie się prostych, ale wymagających zasad. Chcesz się zmotywować? Każdego dnia zaznaczaj w kalendarzu udany dzień na diecie. W chwilach słabości możesz zerknąć i potwierdzić, ile już udało ci się wytrwać w postanowieniu. Dobrze też wcześniej zadbać o niezbędne w diecie składniki i witaminy. Wyprawa na zakupy podczas diety może skończyć się zakupem słodyczy i podjadaniem.  

Co jeść na diecie kopenhaskiej? Najważniejsze zasady

Dieta kopenhaska to rygorystyczna i dość monotonna dieta, która wymaga dużo dyscypliny i motywacji, jednak ma wielu zwolenników. Poznaj najważniejsze zasady diety kopenhaskiej.

10 zasad diety kopenhaskiej

Dieta trwa dokładnie 13 dni. Menu diety kopenhaskiej składa się z trzech posiłków dziennie. Ważne są zarówno składniki, jak i pora spożywania posiłków. Obiad zaleca się spożywać do godziny 14, a kolację do 18. W czasie trwania diety nie ma mowy o podjadaniu. Jeśli zdarzy ci się złamać zasady, niestety nie tylko nie możesz spodziewać się rezultatów, ale przede wszystkim musisz przerwać dietę.

Co możesz jeść? Poszczególne posiłki składają się z chudego mięsa, ryb (może to być dorsz lub pstrąg), jajek, warzyw i małej ilości owoców. Najważniejszą zasadą diety jest ścisłe trzymanie się jadłospisu, jednak dopuszczalne jest zmienianie kolejności obiadu i kolacji. W czasie terapii zalecane jest przyjmowanie preparatów witaminowych, które uzupełnią braki. Dieta dopuszcza picie kawy rozpuszczalnej lub z ekspresu. Potrawy lepiej doprawiać ziołami i zrezygnować z soli, która zatrzymuje wodę. 

Ze względu na restrykcyjne zasady dietetycy wskazują, że ten sposób gubienia zbędnych kilogramów możesz zastosować raz na dwa lata. Niezbędne w czasie diety jest picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie i rezygnacja ze słodyczy, alkoholu i gumy do żucia. Chcesz uniknąć efektu jo-jo? Po zakończeniu diety stopniowo zwiększaj kaloryczność posiłków.

Nie wiesz, ile kalorii ma dieta kopenhaska? Ilości spożywanych kalorii na diecie kopenhaskiej zależy od dnia i waha się między 600 a 800 kalorii. Jak widać, jest to zdecydowanie za mało dla dorosłej osoby, jednak zwolennicy diety wskazują, że właśnie mała ilość kalorii powoduje szybszą redukcję tłuszczu. Zastanawiasz się, ile można schudnąć na diecie kopenhaskiej? Zwykle osoby przestrzegające zasad diety chudną od 4 do 8 kilogramów.

Dla kogo jest dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska jest przeznaczona dla osób, które chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy. Zastanawiasz się, czy są jakieś przeciwwskazania do podjęcia diety? Specjaliście twierdzą, że na taką ubogą dietę mogą zdecydować się jedynie osoby zdrowe. Restrykcyjny jadłospis diety kopenhaskiej oparty na małej liczbie kalorii nie jest obojętny dla organizmu, dlatego dieta nie jest wskazana dla osób starszych, nastolatków, osób pracujących fizycznie, sportowców, a także tych, którzy zmagają się z cukrzycą czy nadciśnieniem.

Czy dieta kopenhaska jest skuteczna? Możliwe skutki uboczne

Waga spadła, a ty cieszysz się z efektów? Dieta kopenhaska jest skuteczna, jednak po jej zakończeniu warto skontrolować stan zdrowia, by być pewnym, że wszystko jest w porządku. Niestety tego typu restrykcyjny sposób gubienia kilogramów ma swoje minusy i może wywołać skutki uboczne.

Zdarza się, że osoby będące na kopenhaskiej diecie skarżą się na brak energii. Podejmując się wyzwania, musisz liczyć się z lekkim osłabieniem i nienajlepszym humorem. Z powodu przyjmowania małej ilości kalorii czasami może dochodzić do wyczerpania organizmu i omdleń. Przeciwnicy diety wskazują również na inne skutki uboczne, takie jak wypadanie włosów, łamanie paznokci oraz kłopoty z cerą. Dochodzenie do siebie po zakończeniu diety zależy od indywidualnego przypadku. Jeśli samopoczucie się nie poprawia, lepiej skonsultuj się z lekarzem.

Dieta kopenhaska i co dalej?

Udało ci się wytrwać w diecie, a w dodatku zrzucić zbędne kilogramy? Świetnie, ale co zrobić, by utrzymać ten spektakularny efekt? Obawiasz się efektu jo-jo? Pamiętaj, żadna dieta nie gwarantuje pozbycia się nadwagi raz na zawsze, a kluczem do sukcesu jest zmiana stylu życia i porzucenie dawnych nawyków. Zapomnij o wieczornym podjadaniu i braku ruchu.

W przypadku diety kopenhaskiej powoli zwiększaj dzienną kaloryczność posiłków. Jedz częściej, ale małe porcje, unikaj tłustych potraw, a na słodycze pozwalaj sobie od czasu do czasu. Zdecydowanie postaw też na aktywność fizyczną – rozpocznij od drobnych ćwiczeń, z czasem zwiększając intensywność treningów. Zdrowa dieta i ruch to klucz do utrzymania efektów diety oraz pięknej sylwetki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych dietach, przeczytaj na temat postu Daniela.

Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz