Artykuł sponsorowany

Diagnostyka zwierzęcia to dobra profilaktyka.

Diagnostyka zwierzęcia to dobra profilaktyka.

Zwierzęta w naszych domach odgrywają coraz większą rolę. Traktujemy je jak najlepszych przyjaciół, nie wspominając o tym, jak je kochają nasze dzieci. Wiele rodzin nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez czworonoga, dom robi się wtedy jakiś pusty i pozbawiony życia. Nic dziwnego, że konieczność udania się do weterynarza to dla nas spory stres i podobnie jak w przypadku naszych dzieci, chcielibyśmy mieć pewność, że zwierzę trafia w kompetentne ręce.

Przygotowanie zwierzęcia do badań diagnostycznych.

Właściciel zwierzęcia często ma problem z odpowiednim przygotowaniem do badań specjalistycznych: badania krwi, USG i RTG. Oto kilka porad:

  • Badanie krwi – przed każdym badaniem krwi obowiązuje przynajmniej 12-godzinna głodówka, można podawać jedynie wodę. Dzień wcześniej wskazane jest utrzymanie diety lekkostrawnej. Nawet mały kawałek przysmaku może wpłynąć na wyniki badań krwi.
  • Badanie USG – obowiązuje głodówka 12 godzin. Dzień przed głodówką należ podawać dietę lekkostrawną półpłynną czy płynną. Należy zabrać wodę, na godzinę przed planowanym badaniem. Zaleca się podawanie w dniu badania, jak i w przeddzień, preparatów przeciwwzdęciowych. Przewód pokarmowy nie może być wypełniony treścią i gazem. Pęcherz ma był wypełniony, ale nie przepełniony.
  • Badanie RTG. – wymagana jest 12. godzinna głodówka ze względu na trudności w przewidzeniu przebiegu badania. Jeśli zwierzę jest niespokojne lub widoczny jest ból, jest konieczna premedykacja.

Właściciel przytrzymuje zwierzę, ale jeśli choruje na tarczycę, nowotwór oraz inne zaburzenia, czy też jest w ciąży, należy poinformować o tym fakcie lekarza, jeszcze przed badaniem RTG.

Diagnostyka zwierzęcia.

Nie czekajmy z wizytą w Gabinecie Weterynarii do momentu, kiedy zwierzę zachoruje. Nie wszystkie gatunki pokazują po sobie, że chorują. Chodzi o to, że nie chcą pokazać, że są słabe. Od czasu do czasu warto skontrolować zdrowie zwierzaka. Diagnostyka jest zalecana. Lekarz weterynarii oceni stan zdrowia, zaleci badania i podpowie jak karmić, pielęgnować i suplementować pupila. Warto skorzystać z porady weterynarza, bo profilaktyka zapobiega wielu chorobom. Diagnostyka działa profilaktycznie i podnosi komfort życia zwierzaka.

Pogotowie weterynaryjne.

Niekiedy minuty decydują o zdrowiu, a nawet życiu zwierzaka. Wtedy nie czekać, że może ból minie, ale jak najszybciej udać się do gabinetu weterynarza, który urzęduje także w godzinach wieczornych, lub bawet nocnych. Warto pamiętać, że każdy lekarz weterynarii posiada specjalizację. Jeśli wybierzemy się do specjalisty od psów i kotów, a potrzebujemy pomocy dla konia czy byka, może nie udzielić takiej pomocy, jakiej oczekujemy. Należy znaleźć swojego weterynarza pierwszego kontaktu. Szczególnie jest to istotne dla właścicieli danego rodzaju zwierzaka. Jeśli potrzebujemy pomocy dla zwierzęcia egzotycznego, nie pomoże, jeśli nie ma specjalizacji.

Dobry weterynarz.

Każde zwierzę może zachorować, więc warto wcześniej wybrać sobie lekarza weterynarza. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebna jego interwencja. Najgorszą sytuacją jest poszukiwanie gabinetu weterynarii, kiedy zwierzę potrzebuje pomocy. Dobry weterynarz to taki lekarz, który troskliwie zajmie się pacjentem, potrafi zdiagnozować chorobę i zaleci skuteczne leki. Ponadto powinien być dostępny przez całą dobę, jak Mariusz Majewski. Weterynarz w razie potrzeby udzieli natychmiastowej pomocy, a jak wiadomo, czas się liczy, bo zwierze cierpi.

Opracowanie:
Stegna, Grunwaldzka 1a
tel. 669 555 932
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz