Materiał Partnera

Detale nadające znaczenie – wyroby z drutu i taśm stalowych

Detale nadające znaczenie – wyroby z drutu i taśm stalowych

Elementy stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie przemysłowe. Dzięki nowoczesnym metodom obróbki i nadawaniu stopom różnych właściwości stal jest bardziej atrakcyjnym materiałem wykorzystywanym w motoryzacji, elektrotechnice, rolnictwie, a także w przemyśle opakowaniowym, dekarskim i transportowym. Detale stalowe produkowane przez innowacyjne firmy mają bardzo szerokie zastosowania – poznaj niektóre z nich.

Producenci wyrobów z drutu, taśm stalowych i blach 

Na polskim rynku działa niewiele firm z branży wyrobów z drutu i taśm stalowych. Jedną z najbardziej konkurencyjnych i mających olbrzymi wkład w rozwój gospodarczy kraju jest firma Toolco, która obsługuje klientów europejskich, azjatyckich oraz amerykańskich. Tego typu przedsiębiorstwa wytwarzają produkty dla wielu gałęzi przemysłu. Producenci i dystrybutorzy z branży zajmują się wyrobem takich produktów jak między innymi: blaszanych i drucianych zapinek, zapinek do taśm PET oraz taśm stalowych, zapinek nierdzewnych do zabezpieczenia przewodów, uch nośnych, napinaczy ręcznych, nierdzewnych systemów montażowych i zabezpieczających, blach montażowych, rur, znaków drogowych, sprężyn i elementów sprężystych. Asortyment jest znacznie szerszy, a wszystkich detalów wytwarzanych przez tę branżę nie sposób wymienić. Warto wiedzieć, że w przypadku zastosowań dekarskich, transportowych, opakowaniowych czy motoryzacyjnych istotne są odpowiednie normy jakościowe. Najlepsi producenci posiadają certyfikację Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, a także wszelkie pozwolenia unormowane przez Instytut Techniki Budowlanej.

Detale przemysłu dekarskiego, opakowaniowego i motoryzacyjnego

Do produkcji metalowych akcesoriów dachowych stosowany jest ocynk ogniowy, który jest zabezpieczeniem przed korozją. Do najczęściej wykorzystywanych i zamawianych detali dekarskich (również na specjalne hurtowe zamówienie zgodne z precyzyjnymi projektami) należą różnego rodzaju elementy zabezpieczające, takie jak komunikacja dachowa oraz zabezpieczenia przeciwśniegowe. Pozostałe akcesoria dachowe z oferty Toolco to: kosze dachowe, akcesoria okapu, akcesoria kalenicy, taśmy kominowe, system ochrony przed ptactwem, kominki wentylacyjne, produkty uszczelniające i spinki dachowe. Podobne warunki wykorzystania – funkcje zabezpieczające i ochronne – zapewniają detale stalowe dla motoryzacji i przemysłu opakowaniowego: zapinki druciane i blaszane, zapinki do taśm PET, zapinki do taśm stalowych, klamry, przewieszki, ucho nośne, czy detale wykorzystywane w samochodach – np. elementy mocujące (nakrętki specjalne, klipsy, zapinki, blaszki mocujące, elementy sprężyste, obejmy mocujące, zaczepy, wieszaki, spinki, podpory do maski samochodowej).

Usługi przemysłu detali z drutu i stali

Warto wiedzieć, że specyfikacja różnego typu urządzeń (łóżka ze sprężynami, urządzeń RTV i AGD wymagające zastosowania sprężyn, elektronarzędzi i wiele innych) polega na wykorzystaniu wielu wyrobów z drutu i stali. Są to najczęściej bardzo małe detale, które ciężko wymienić osobom nieznającym ani konstrukcji danych urządzeń i systemów,  ani branży producenckiej tychże detali. Najlepsze firmy przygotowują elementy na specjalne zamówienia, oferują takie usługi jak tłoczenie, zgrzewanie, spawanie, gięcie drutu, cynkowanie i fosforanowanie, a także malowanie proszkowe. Dzięki tym procesom każdy wytworzony produkt charakteryzuje się wysoką jakością, twardością oraz długotrwałością.

Opracowanie:
Białystok, Komunalna 11
tel. 85 664 21 15
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz