Materiał Partnera

Detale metalowe uzyskiwane w procesie tłoczenia i wykrawania

Detale metalowe uzyskiwane w procesie tłoczenia i wykrawania

Detale wykonane z metalu stosowane są w różnych branżach – niezwykle istotną funkcję pełnią w przemyśle elektrycznym, motoryzacyjnym czy w budownictwie. Muszą być jednak przygotowane niezwykle precyzyjnie, co zapewnić może jedynie specjalistyczny zakład świadczący usługi z zakresu tłoczenia i wykrawania. Jakich urządzeń używa się w tym celu i jakie dokładnie detale metalowe znajdują się w ofercie tego typu firm?

Specjalistyczne procesy

Możliwości technologiczne w zakresie tłoczenia i wykrawania detali metalowych muszą być wysokie – tylko wtedy wyroby są precyzyjne i idealnie komponują się w różnego rodzaju maszynach, urządzeniach czy współgrają z elementami konstrukcyjnymi. Detale przygotowuje się, wykorzystując w tym celu nowoczesne prasy mimośrodowe. Maszyny te wyróżniają się podajnikami pneumatycznymi – takie rozwiązanie zapewnia kompletną automatyzację procesu produkcji.

Nowoczesne prasy tego typu znaleźć można w parku maszynowym firmy FPH Bertom, która od wielu lat zajmuje się niezwykle dokładną produkcją detali metalowych. Warto też wspomnieć o wykwalifikowanym personelu – tłoczenie, wykrawanie czy inne działania z zakresu obróbki plastycznej metali na zimno wymagają właściwej wiedzy oraz umiejętności. Warto z tego względu wybrać zakład produkcyjny, który zatrudnia doświadczonych inżynierów i powierza im wszelkie czynności związane z przygotowaniem detali na zamówienie.

Wiele typów detali metalowych

Detale metalowe wykorzystywane są w wielu branżach. Przygotowane precyzyjnie przez dobre zakłady produkcyjne stosuje się m.in. w instalacjach elektrycznych. W tego typu układach niezwykle istotną rolę pełnią właśnie detale w postaci końcówek kablowych, a do łączenia przewodów świetnie sprawdzą się precyzyjnie przygotowane zaciski elektryczne. Warto także wspomnieć o wsuwkach lutowniczych, które również proponowane są przez renomowanych producentów detali metalowych. Szeroki asortyment obejmuje też końcówki oczkowe, a do elementów wytwarzanych w procesach wytłaczania czy wykrawania zalicza się także płytki mocujące.

Detale metalowe w postaci podkładek zabezpieczających czy nakrętek to kolejne już, szeroko wykorzystywane wyroby, które proponują swoim klientom wyspecjalizowane zakłady wyposażone w nowoczesne prasy mimośrodowe. Powstają na nich także wytrzymałe zaczepy mocujące, dzięki którym uzyskuje się solidne połączenie elementów. Warto także pamiętać o możliwościach produkcyjnych – zastosowanie specjalistycznych maszyn pozwala na realizację nawet sporych, złożonych zleceń.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz