Materiał Partnera

Detailing zewnętrzny – jak zadbać o wyjątkowy wygląd auta?

Detailing zewnętrzny – jak zadbać o wyjątkowy wygląd auta?
Karoseria samochodu narażona jest na wiele zabrudzeń. Trudne warunki atmosferyczne, różnego rodzaju pyły osiadające na nadwoziu czy plamy powstałe wskutek kontaktu z wieloma substancjami sprawiają, że kierowcy nierzadko muszą kierować się w stronę myjni samochodowych. Wizyta w takich miejscach może być jednak niewystarczająca – warto zdecydować się na tzw. detailing zewnętrzny. Co dokładnie obejmuje?

Kompleksowa regeneracja lakieru

Lakier samochodowy wraz z upływem lat i eksploatacją pojazdu ulega wielu zabrudzeniom, które mogą być bardzo trudne do usunięcia za pomocą konwencjonalnych środków. Nawet przeprowadzenie woskowania we własnym zakresie rzadko daje oczekiwany rezultat, a dodatkowym problemem jest krótka trwałość takiego zabiegu. Częste mycie lakieru na myjniach ręcznych lub automatycznych jest z kolei nie tylko rozwiązaniem kosztownym, ale mogącym również doprowadzić do uszkodzenia powłoki.

Z tego właśnie względu najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie detailingu zewnętrznego. Usługi w tym zakresie świadczy warsztat samochodowy Auto-Bliźniak, który kompleksowo zajmuje się pojazdami swoich klientów: przeprowadza zarówno naprawy bieżące, jak i może również zadbać o wygląd auta. Zewnętrzny detailing oznacza pełną regenerację i konserwację powłoki lakierniczej, ale nie tylko. Specjaliści zajmą się także kołami, szybami oraz elementami chromowanymi, dzięki czemu całe auto będzie wyglądać jak nowe.

Specjalistyczne oczyszczanie powłoki lakierniczej

Usunięcie problematycznych i nierzadko trudnych do zauważenia gołym okiem zabrudzeń na powłoce lakierniczej karoserii samochodowej to zadanie dla specjalistów. Dysponujący odpowiednim sprzętem warsztat przeprowadzi detailing zewnętrzny za pomocą środków chemicznych, wody oraz glinki samochodowej. Dzięki temu lakier zostanie skutecznie oczyszczony z zabrudzeń – nawet tych najtrudniejszych do wyeliminowania. Następnie przeprowadza się proces polerowania powłoki lakierniczej.

Czynność tę fachowcy wykonują zarówno ręcznie, jak i maszynowo. W obu przypadkach środkiem konserwującym jest wosk wysokiej jakości, który skutecznie chroni powłokę lakierniczą przed osiadaniem na niej zabrudzeń. Interesującym rozwiązaniem oferowanym w ramach detailingu zewnętrznego jest nałożenie powłoki ceramicznej na nadwozie. Odprowadza ona w sposób bardzo skuteczny wodę i brud, dzięki czemu nieskazitelny wygląd samochodu utrzymuje się przez długi czas. Błyszcząca karoseria i chromowane elementy z pewnością będą cieszyć oko właściciela auta, ale są też doskonałą metodą na podwyższenie jego ceny w trakcie sprzedaży. Warto o tym pamiętać i również w takich sytuacjach decydować się na detailing zewnętrzny.

Opracowanie:
Wrocław, Kiełczowska 77 lok. 79
tel. 71 364 85 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz