Materiał Partnera

Depilacja. Przygotowanie do zabiegu

Depilacja. Przygotowanie do zabiegu
Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są skuteczną reklamą, która przyciąga nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.


Przygotowanie do depilacji laserowej

Depilacja to usunięcie owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa i jej korzenie. Najlepiej rozpocząć ją jesienią i zimą, gdy skóra nie jest eksponowana na słońce. Do wykonania zabiegu należy przygotować się znacznie wcześniej. 


Pół roku przed trzeba zakończyć kurację doustną retinoidami. Miesiąc przed nie należy wyrywać włosków woskiem bądź pęsetą. Warto również zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz używania samoopalacza i stosowania beta-karotenu. Trzy tygodnie przed każdym zabiegiem nie należy stosować kremów lub maści z zawartością retinoidów, wit. c oraz kwasów owocowych w miejscach poddanych zabiegowi. Należy odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające m.in. dziurawiec, nagietek, herbatki wspomagające odchudzanie.Dzień lub dwa przed usunąć włoski maszynką jednorazową. 


Na zabieg przychodzimy z gładką i niczym nie posmarowaną skórą, nie stosujemy też antyperspirantów ani substancji z alkoholem w miejscach poddawanych depilacji.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

  • fotodermatozy (choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, aktywna łuszczyca )
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze- świeża opalenizna (również solarium i samoopalacz )
  • podrażnienie wywołane kremami z retinolem, wit.c, kwasami owocowymi itp.
  • skłonność do przebarwień i bliznowców
  • doustna terapia izotretynoiną
  • leki fotouczulające i zioła

Włosy jasne czy ciemne?

Najlepiej poddają się depilacji włosy ciemne, grube gdyż promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę –barwnik mieszków włosowych. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik cebulki włosa. Dlatego jasne owłosienie jest dużym problemem gdyż pozbawione jest barwnika- tłumaczy specjalista z warszawskiej przychodni specjalistycznej High-Med.


Czy po depilacji występuje duże podrażnienie?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lekko podrażniona może wystąpić obrzęk około mieszkowy. Objawy te powinny ustąpić ok. 2-3 dni po zabiegu. Bezpośrednio po depilacji obowiązuje bezwzględny zakaz opalania minimum przez 2-4 tyg. W tym czasie należy smarować naświetlane miejsca kremami z wysokim filtrem (SPF 30-50 ) i nawilżać skórę.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz