Materiał Partnera

Depilacja laserowa – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Depilacja laserowa – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Piękna i gładka skóra to marzenie każdej kobiety. Niestety, tradycyjne metody depilacji są czasochłonne, dają krótkotrwałe efekty i podrażniają skórę. Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest poddanie się depilacji laserowej. Jest to zabieg skuteczny i trwały oraz gwarantuje zadowalające efekty. Depilacja laserowa od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością – podpowiadamy, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Depilacja laserowa – na czym to polega?

Depilacja laserowa to zabieg, który umożliwia skuteczne i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Zabieg można wykonać laserem IPL lub laserem diodowym – oba charakteryzują się wysoką skutecznością. Depilacji laserowej można poddać wszystkie partie ciała – twarz, pachy, nogi, ręce, brzuch, bikini. Żeby móc cieszyć się gładką skórą na zawsze, zabieg należy powtórzyć 6-8 razy na każdą partię ciała. W niektórych przypadkach po roku lub dwóch konieczne będzie wykonanie zabiegów uzupełniających w celu usunięcia pojedynczych włosków.

W woj. pomorskim z profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej warto jest skorzystać w salonie kosmetycznym Porto Beauty prowadzonym przez Paulę Adamczyk w Pruszczu Gdańskim.

Czy to boli?

Bolesność zabiegu depilacji zależy od wielu czynników. Kluczowa jest tu nasza osobista odporność na ból oraz doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Bardzo duży wpływ na odczucia podczas zabiegu ma również rodzaj lasera wykorzystywanego przez dany salon kosmetyczny. Zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny, ale nie należy również do najprzyjemniejszych. Możemy odczuwać lekki dyskomfort, taki jak szczypanie czy delikatne ukłucie. Nieprzyjemne wrażenia mogą zostać zniwelowane, jeśli do zabiegu zostanie wykorzystany żel lub specjalne nakładki chłodzące. Sam zabieg trwa zazwyczaj od kilku minut do pół godziny – w zależności od tego, którą partię ciała postanowiliśmy wydepilować.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji laserowej powinniśmy zacząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Przez trzy tygodnie przed i trzy tygodnie po zabiegu nie można się opalać – zarówno w solarium, jak i na naturalnym słońcu, ponieważ może to spowodować pojawienie się nieestetycznych przebarwień. Wychodząc na słońce musimy więc pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem. Na dzień przed zabiegiem powinniśmy dokładnie wydepilować skórę za pomocą maszynki lub trymera. To ważne – między poszczególnymi sesjami nie powinniśmy stosować żadnych innych metod depilacji niż maszynka do golenia lub trymer! Skóra do zabiegu powinna być również dokładnie oczyszczona, nie może być posmarowana żadnym balsamem ani antyperspirantem.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Istnieje kilka sytuacji, w których powinniśmy wstrzymać się z wykonaniem laserowego usuwania owłosienia. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest ciąża oraz okres laktacji. Do zabiegu nie można również podchodzić, jeśli cierpimy na raka skóry lub mamy problemy dermatologiczne. Do zabiegu nie są kwalifikowane również osoby, które przyjmują leki światłouczulające bądź przeciwtrądzikowe lub antydepresyjne.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Grunwaldzka 55 lok. 2
tel. 577 500 202
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz