Materiał Partnera

Depilacja laserowa. Co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa. Co warto wiedzieć?

Masz dość regularnego golenia nóg i bolesnego usuwania włosków nad górną wargą za pomocą wosku lub pęsety? Chciałabyś cieszyć się idealnie gładką skórą i przestać martwić się szybko odrastającymi włoskami? A może denerwują cię wrastające włoski, będące nieuniknionym skutkiem depilacji mechanicznej? Odpowiedzią na wszystkie te trudności jest depilacja laserowa.

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są w profesjonalnych gabinetach urody już od lat, jednak dopiero w ostatnim czasie zaczęły zyskiwać na popularności. Jak większość innowacyjnych metod kosmetycznych, zabiegi laserowe początkowo były dość drogie, dziś jednak ich ceny są zdecydowanie bardziej przystępne.

Na czym polega depilacja laserowa i czy zawsze boli?

Wykorzystanie wiązki laserowej w walce z niechcianym owłosieniem opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Emitowana przez specjalistyczne urządzenie wiązka lasera jest pochłaniana w skórze przez barwnik — melaninę we włosach. Tutaj energia świetlna (foto) zamienia się w energię cieplną (termo), która niszczy cebulki włosów. Efektem zniszczenia cebulek jest kolejno osłabienie, obumarcie i wreszcie wypadnięcie włosów.

Aby laserowe usuwanie owłosienia przyniosło oczekiwane rezultaty, wymagane jest przeprowadzenie przynajmniej kilku zabiegów w serii, w kilkutygodniowych odstępach czasu. Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, a laser oddziałuje wyłącznie na te znajdujące się w fazie wzrostu. Zatem pełne usunięcie całego niechcianego owłosienia na danym obszarze wymaga powtórzenia zabiegu, kiedy pozostałe włoski wyjdą z fazy uśpienia, czyli po okresie od 6 do 8 tygodni.

Zabieg depilacji laserowej jest często demonizowany i przedstawiany jako wyjątkowo bolesny. W rzeczywistości stopień odczuwanego dyskomfortu różni się w zależności od skóry, miejsca na ciele, a przede wszystkim wykorzystywanego urządzenia. M.in. po to, by zapewnić naszym klientom maksymalny komfort podczas zabiegu, do naszego gabinetu zakupiliśmy nowoczesny laser Soprano ICE Platinum, który dzięki technologii aktywnego chłodzenia kontaktowego minimalizuje nieprzyjemne wrażenia – tłumaczy ekspert z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Velvet Clinic w Łodzi.

Trwałość efektów depilacji laserowej i przygotowanie do zabiegu

Aktualnie depilacja laserowa jest jedynym zabiegiem zapewniającym osiągnięcie trwałego rezultatu usunięcia owłosienia. Jednak żaden gabinet kosmetyczny nie daje klientom gwarancji, że włosy nie odrosną nigdy. To, czy skóra pozostanie gładka przez kilka lat, czy też na całe życie, zależy – podobnie jak odczuwalność zabiegu – od wielu czynników. Najlepsze, bo najszybciej i najtrwalsze efekty obserwuje się u osób z jasną skórą i ciemnymi włosami. Każde wahania hormonalne mogą powodować mniejszą skuteczność zabiegu. Olbrzymią rolę po raz kolejny odgrywa jakość wykorzystanego lasera. Dlatego wybierając gabinet, w którym planujesz wykonać depilację, koniecznie sprawdź jego renomę i informacje o sprzęcie, który jest w nim wykorzystywany.

Planując poddanie się zabiegowi, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu, gdyż stosowanie lasera nie zawsze jest wskazane. Depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących piersią i osób borykających się z rozmaitymi problemami skórnymi (bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień). Przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna i stosowanie leków światłouczulających. Na ok. miesiąc przed zabiegiem konieczne jest odstawienie maści i kremów z retinolem oraz zaprzestanie mechanicznej depilacji. Odpowiednio wcześnie trzeba zrezygnować ze stosowania dziurawca, nagietka i pokrzywy, a na tydzień przed umówioną wizytą przestać stosowania peelingów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz