Materiał Partnera

Dendro Pinus – Co wybrać drzwi i okna z drewna, czy okna PCV?

Dendro Pinus – Co wybrać drzwi i okna z drewna, czy okna PCV?

Budując dom, czy też przeprowadzając remont generalny, dużo uwagi poświęca się doborowi odpowiedniego rodzaju stolarki otworowej. Od tego, jakie okna i drzwi będą wstawione, zależeć będzie nie tylko efekt wizualny, estetyka budynku, ale także stopień izolacji termo-akustycznej, wysokość kosztów eksploatacyjnych. Wybierając okna i drzwi z drewna firmy Dendro Pinus, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Jakie cechy użytkowe mają okna i drzwi z drewna?

Drzwi i okna z drewna to klasyka i elegancja sama w sobie. Drewno jest materiałem ciepłym, przyjemnym w dotyku. Do tego niezwykle wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne. Dzisiejsza stolarka otworowa drewniana jest inna od tej, którą montowano w domach 20-30 lat temu. Różnica polega przede wszystkim w akustyce i szczelności. Jak tłumaczy nam ekspert z firmy Dendro Pinus Pawła Sokołowskiego, w Makowie Mazowieckim:

Po zachłyśnięciu się „zachodnimi oknami plastikowymi” przyszedł czas na wielki powrót tych z drewna. Dzisiejsze okna drewniane w niczym nie są gorsze od tych z PCV, a rzekłbym więcej – pod wieloma względami są od nich lepsze. Wyposażone w takie same szyby, okucia co plastiki, mają zbliżone parametry akustyczne i szczelność. Jednak te wykonane z drewna cechuje większa wytrzymałość ramy.

Co więcej, okna drewniane, podobnie jak drzwi wyróżniają się ciekawym wzornictwem. Te produkowane w firmie Dendro Pinus odznacza całkowita odporność na paczenie. Wszystko dzięki ich unikalnej budowie, składającej się z profili powstałych poprzez klejenie trzech, a nawet czterech warstw materiału o zmiennym układzie słojów.

Dlaczego okna i drzwi drewniane są lepsze od plastików?

Okna z drewna są nie tylko trwałe, ale także łatwe w formowaniu. Możliwe jest wykonanie nie tylko wytrzymałych okien na bazie prostokąta, ale także wyprodukowanie takich o nietypowych kształtach bez utraty ich wysokich parametrów termoizolacyjnych. Możliwe jest wytworzenie nowoczesnych okien z drewna rozwierno-uchylnych, przesuwnych czy angielskich uzbrojonych w okucia nożycowe. Chcąc zapewnić najwyższe parametry izolacyjne, montuje się w nich szyby zespolone wypełnione gazem. Trwałość stolarki drewnianej ocenia się na co najmniej 100 lat. Jest ona odporna na odkształcanie się pod wpływem dużych wahań temperatury, jak to ma w swej naturze stolarka z PCV. Odpowiednio konserwowana będzie spełniała swoje funkcje ochronne i estetyczne przez lata. W firmie Dendro Pinus stosuje się w tym celu ekologiczne farby przemysłowe firm NELF lub REMERS.

Opracowanie:
Budzyno-Bolki 5a
tel. 604 156 008
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz