Materiał Partnera

Defenza: jak wybrać dobrą agencję ochrony?

Defenza: jak wybrać dobrą agencję ochrony?

Kiedy najczęściej wybieramy agencję ochrony? Zazwyczaj wtedy, gdy postanawiamy zamontować alarm z monitoringiem. Wszystko po to, aby jak najlepiej dbać o naszą firmę, czy też siebie i swoich najbliższych, jeśli decydujemy się na tego typu rozwiązanie w domu. Zazwyczaj w naszej okolicy znajdziemy kilka agencji zajmujących się ochroną mienia. Jak wybrać najlepszą i najskuteczniejszą? Zapytaliśmy agencję Defenza, specjalistów w tej branży.

Zwracaj uwagę na czynniki inne niż cena 

Niech cena nie będzie dla Ciebie ostatecznym kryterium. Dowiedz się, jak szybko patrol dotrze w obliczu zagrożenia i ile liczy osób, jaki system zostanie zainstalowany, a także, w jaki sposób agencja ochrony otrzyma Twój sygnał SOS. Decydując się na zatrudnienie, poznaj załogę, która będzie monitorowała Twój teren i dopilnuj, aby zapoznali się z działką, domem, oknami czy najszybszym dojściem do budynku.

Dowiedz się, kto pracuje w wybranej agencji

Równie ważna jest informacja, kto pracuje w wybranej przez Ciebie firmie. Powinny być to osoby sprawne fizycznie, po przeszkoleniu, z licencją wydaną przez wojewódzkiego komendanta policji, znające się na udzielaniu pomocy przedmedycznej. Jak zauważa agencja Defenza:

Często z oszczędności zatrudnieni zostają pracownicy, którzy tej licencji nie posiadają, a co za tym idzie, mają znacznie mniejsze uprawnienia, np. nie mogą mieć przy sobie broni czy stosować środków przymusu bezpośredniego jak kajdanki.

Jak działa współpraca z agencją ochrony? 

Zależnie od zamontowanego systemu, naruszenie jego obwodu wywoła interwencję patrolu. Zazwyczaj czas dojazdu wynosi 5 minut, chyba że są to godziny szczytu, wtedy ten czas może wzrosnąć nawet trzykrotnie. Zwróć uwagę, aby agencja ochrony posiadała koncesję na prowadzenie działalności, wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Upewnij się również, że posiada wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli kradzieży majątku, do której może dojść, jeśli patrol przyjedzie za późno lub w ogóle nie zareaguje na Twoje wezwanie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz