Artykuł sponsorowany

Danie dla każdego, czyli jakie są rodzaje pierogów – przegląd z firmą Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki

Danie dla każdego, czyli jakie są rodzaje pierogów – przegląd z firmą Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki

Pierogi są nieodłączną częścią tradycyjnej polskiej kuchni. Przepisów na nie znaleźć można mnóstwo – każda gospodyni ma swój własny sprawdzony sposób na ich wykonanie. Różnorodny też jest farsz, jakim są nadziewane. Od pierogów wytrawnych z mięsem po słodkie nadziewane owocami. To danie, które łączy pokolenia, ich smak towarzyszy nam od dzieciństwa i zawsze kojarzy się z domem. Sprawdź, co oferuje firma Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki z Cieszyna.

Historia pierogów

W polskiej kuchni pierogi rozumiane są jako potrawa mączna, w której słodkie lub słone nadzienie zawinięte jest w kawałek ciasta makaronowego – zazwyczaj pszennego. Najpowszechniejsze są gotowane, ale można je też piec lub smażyć. Uważane są za potrawę typowo polską, chociaż pomysł nadziewania kawałków ciasta makaronowego i gotowania ich pochodzi z Chin, skąd przez Ruś miał dotrzeć do Polski. W naszym kraju znane są one już od XIII wieku  i bardzo szybko się u nas zadomowiły.

Bogaty wybór pierogów różnego rodzaju ma w swoim menu firma Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki.

Wiele możliwości nadziewania

Dwa podstawowe rodzaje nadzienia – słodkie i słone – sprawiają, że pierogi są potrawą świetną zarówno na obiad czy kolację, jak i na deser. Najbardziej znane są chyba pierogi z kapustą i grzybami, które należą do tradycyjnych dań wigilijnych. Popularne są również pierogi z mięsem w wielu wariantach: z mięsem i warzywami, z mięsem i kapustą, z mięsem i kaszą.

Nie ma chyba osoby, która nie wie, czym są pierogi ruskie nadziewane ziemniakami, białym serem i zasmażaną cebulką. To jednak nie koniec regionalnych odmian. Pierogi kresowe mają farsz z kaszy gryczanej, białego sera, mięty i zasmażanej cebuli, natomiast farsz z kaszy jęczmiennej, boczku, ziemniaków i cebuli wypełnia pierogi podlaskie. Jeszcze inne nadzienie mają pierogi lwowskie – składają się na nie gotowane ziemniaki, koper, śmietana i gałka muszkatołowa. Pierogi wileńskie nadziewane są mielonym makiem, bakaliami oraz miodem.

Pierogi nie są jedynie elementem kuchni staropolskiej, ale również tej nowoczesnej. Dzięki swojej uniwersalności świetnie łączą się mniej tradycyjnymi składnikami. I tak w pierogach harnasiach znajdziemy kapustę kiszoną, kaszę gryczaną, ale też jajo smażone oraz boczek.

Potrawy takie jak pierogi farmerskie, których farsz składa się z ziemniaków, boczku, grzybów i ostrego żółtego sera, są niezwykle sycące. Doskonale sprawdzą się jako pyszny i pożywny posiłek dla całej rodziny.

Jako deser pierogi podawane są na zimno. W takim przypadku też nadziewane są białym serem, suszonymi śliwkami, owocami takimi jak jabłka, wiśnie, borówki, truskawki oraz jagody.

Co oferuje firma Trzy Kruki?

Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki to miejsce dla miłośników pierogów i tradycyjnej kuchni. W ich ofercie znajdziemy różne smaki pierogów, w tym pierogi ruskie i mięsne, ale także pasztety, krokiety oraz kluski śląskie. Dodatkowo oferują catering oraz domowe pierogi na zamówienie. Ich wyroby są ręcznie robione z naturalnych składników bez użycia konserwantów. Pierogi z Wyrób Pierogów Tradycyjnych Trzy Kruki to nie tylko klasyczne smaki, ale też ciekawe połączenia smakowe. Na liście menu można znaleźć pierogi z grzybami, ze szpinakiem, ze soczewicą oraz z łososiem. Oprócz tego oferują także sezonowe smaki pierogów. 

Opracowanie:
Cieszyn, Motelowa 21
tel. 698 207 545
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz