Artykuł sponsorowany

Damos Security – co warto wiedzieć o monitoringu IP oraz CCTV?

Damos Security – co warto wiedzieć o monitoringu IP oraz CCTV?

Monitoring wizyjny to jedna z najczęstszych i najefektywniejszych form zabezpieczania mienia. Pozwala na ciągłe nagrywanie newralgicznych miejsc, a system umiejętnie rozmieszczonych kamer to gwarancja pełnego obrazu. Każdy, kto rozważa montaż monitoringu, zastanawia się nad wyborem technologii – monitoring IP, a może CCTV? W tym zakresie pomoc uzyskasz od firmy Damos Security. 

Jakie są różnice pomiędzy monitoringiem IP a CCTV?

System monitoringu CCTV to standard analogowy powszechnie użytkowany od wielu lat. Kamery umożliwiają przekonwertowanie obrazu cyfrowego na sygnał analogowy, co z kolei pozwala na skuteczną transmisję w wysokiej rozdzielczości niemal bez żadnych opóźnień na odległość nawet 500 metrów. Do sprawnej pracy kamery potrzebują jednak urządzenia rejestrującego wyposażonego w wejścia typu BNC. Do transmisji wykorzystywane są przewody koncentryczne lub przewody wielożyłowe UTP. Z kolei systemy monitoringu IP to jedne z najnowszych rozwiązań technologicznych z zakresu zabezpieczeń wizyjnych. Każde wykorzystane urządzenie posiada własny adres IP, co dodatkowo pozwala na jego połączenie i sprawną komunikację z każdym odbiornikiem w danej sieci. Ponadto rozdzielczość kamer osiąga nawet 32 Mpx, a materiał przesyłany jest do rejestratora, a następnie kompresowany tak, aby nie zajmował dużo miejsca w pamięci urządzenia oraz nie obciążał przepustowości łącza. Kamery wykorzystywane w monitoringu IP mogą być zarówno przewodowe, jak i całkowicie bezprzewodowe. 

Jakie są zalety monitoringu IP i CCTV?

Nie bez przyczyny monitoring IP cieszy się w ostatnim czasie tak ogromną popularnością. Pozwala na otrzymanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości – od Full HD 2 Mpx aż do 32 Mpx. Ponadto systemy odznaczają się niezwykle szybką konfiguracją, a kamery nie wymagają do swojej pracy rejestratora. Ponadto monitoring IP może zostać połączony z systemem alarmowym oraz kontrolą dostępu, a bezprzewodowa transmisja zwiększa wygodę użytkowania. Technologia IP pozwala również na analizę nagrywanego obrazu i tworzenie reguł automatycznego alarmu. Jak przekazuje przedstawiciel firmy zajmującej się instalacją monitoringu oraz systemów alarmowych Damos Security, monitoring CCTV także posiada wiele zalet. Dzięki zastosowaniu kabla koncentrycznego umożliwia transmitowanie obrazu na znaczne odległości w zadowalającej rozdzielczości. Ponadto analogowy sygnał odpowiada za nieopóźnioną i stabilną transmisję. Systemy CCTV cechują się także korzystną ceną i szeroką kompatybilnością. Damos Security to firma dostarczająca profesjonalne rozwiązania zabezpieczające dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Oferują projektowanie, dobór urządzeń, dostawę, montaż oraz pełne programowanie monitoringu IP i CCTV, jak również systemów przeciwwłamaniowych i instalacji alarmowych. Wszystkie systemy instalowane przez Damos Security są ze sobą kompatybilne i zaprogramowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów.

Opracowanie:
Gdańsk, al. Jana Pawła II 2
tel. 793 333 363
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz