Artykuł sponsorowany

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO

Nieprzyjemny zapach z rur oraz powolne spływanie wody oznacza, że konieczne jest czyszczenie kanalizacji. Nie można lekceważyć pierwszych oznak nieprawidłowego działania instalacji sanitarnej. Zaniedbania mogą bowiem doprowadzić do poważniejszych problemów. Obok domowych sposobów udrażniania rur warto zwrócić uwagę na profesjonalne i bardzo efektywne rozwiązanie jakim jest czyszczenie ciśnieniowe metodą WUKO.

Czym jest WUKO?

WUKO to całokształt czynności, które są związane z ciśnieniowym czyszczeniem rur kanalizacyjnych. Nazwa tej metody pochodzi od specjalistycznych pojazdów, które posiadają specjalną pompę tłoczącą pod wysokim ciśnieniem. WUKO to jedna z najbardziej skutecznych metod udrażniania rur kanalizacyjnych. Jest powszechnie stosowana przez firmy świadczące usługi pogotowia kanalizacyjnego. Do jej głównych zalet należy przede wszystkim nieinwazyjność oraz brak konieczności stosowania silnych środków o charakterze żrącym. Metoda WUKO jest obojętna dla środowiska naturalnego.

Zastosowanie metody WUKO

Metoda WUKO może być stosowana zarówno w przypadku sieci wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Sprawdza się doskonale niezależnie od rozmiaru rur oraz poziomu ich zanieczyszczenia. WUKO jest stosowana powszechnie do udrażniania instalacji sanitarnych oraz kanalizacji deszczowej. Stosowane w instalacjach wewnętrznych (magazyny, piwnice) nie stwarza zagrożenia dla przebywających tam osób.

Udrażnianie metodą WUKO

W tym przypadku czyszczenie kanalizacji odbywa się metodą ciśnieniowo-hydrodynamiczną. W tym celu wykorzystuje się węże o zróżnicowanej średnicy oraz szeroki asortyment głowic ciśnieniowych ze stali nierdzewnej. Dobór odpowiednich podzespołów zależy od średnicy rur i stopnia ich zamulenia. Specjalny wąż jest wprowadzany do rur kanalizacyjnych. Głowica odpowiada za regulację ciśnienia, a specjalistyczna pompa tłoczy wodę, która wypłukuje zanieczyszczenia.

Dobór odpowiedniej dyszy czyszczącej zależy od:

  • rodzaju kanalizacji,
  • miejsca powstania zatoru,
  • typu osadów.

Jednymi z najbardziej skutecznych są dysze rotacyjne, które umożliwiają rozbicie także starych, wapiennych osadów. Wypłukane zanieczyszczenia i osady trafiają do studni rewizyjnej skąd zostają usunięte. Precyzyjnie dopasowana ilość dysz pozwala usuwać osady z rur o średnicach 50-400 mm. Strumień wody wykorzystywany do czyszczenia kanalizacji osiąga ciśnienie 200 barów.

W wielu przypadkach nie warto walczyć domowymi sposobami z niedrożnością kanalizacji. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, jaką z pewnością jest pogotowie wodno-kanalizacyjne Karso z Łodzi. Oprócz specjalistycznego samochodu dysponuje ona sondą wideo, która umożliwia szybką lokalizację miejsca powstania zatoru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz