Materiał Partnera

Czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej

Czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej

Kostka brukowa to popularny w ostatnim czasie materiał budowlany, wykorzystywany do układania podjazdów i chodników. Podłoże z niego wykonane wymaga odpowiedniego czyszczenia i pielęgnacji. Zaniedbane, szybko traci swoją atrakcyjność i użyteczność, gdyż z czasem pojawiają się na nim zacieki, a w szczelinach między jego elementami - chwasty. Trzeba zatem regularnie dbać o podłoże z kostki brukowej. W jaki sposób można je czyścić i pielęgnować?

Czas czyszczenia

Wiele osób zastanawia się, jak często i kiedy należy czyścić kostkę brukową. Najlepiej, by prace porządkowe mające na celu utrzymanie w czystości podjazdu, czy też chodnika wykonanego z kostki brukowej były przeprowadzane co najmniej 3 razy w roku: przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, w trakcie jego trwania i po jego zakończeniu. Wówczas bowiem jest ona najbardziej narażona na zabrudzenia oraz zarośnięcie różnego rodzaju chwastami. Prace porządkowe można także podzielić w zależności od trwającej pory roku. Tym sposobem, wiosną należy usunąć z kostki brukowej plamy powstałe w wyniku wilgoci, latem - usunąć z niej chwasty i mech, jesienią - oczyścić ją i zaimpregnować a zimą regularnie odśnieżać.

Usuwanie plam i przebarwień

Sposób czyszczenia plam i przebarwień powstałych na kostce brukowej jest zależny od tego, jakiej kostki użyjemy do wykonania podjazdu lub chodnika. Otóż kostkę, która jest impregnowana przez producenta, można wyczyścić łatwiej i szybciej. Wystarczy do tego celu użyć myjki ciśnieniowej i silnego strumienia wody. W kostkę niezaimpregnowaną, wszelkie zanieczyszczenia spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wnikają dość głęboko, dlatego znacznie trudniej jest się ich pozbyć. Wówczas trzeba wspomagać się specjalistycznymi środkami czyszczącymi. Pamiętajmy o wybraniu środków o wysokiej jakości, które nie wpływają na zmianę koloru kostki brukowej i można je stosować w sposób bezpieczny, nie martwiąc się o ich zły wpływ na jej wygląd.

Usuwanie chwastów

Żeby skutecznie i bezpiecznie usunąć chwasty i mech z przestrzeni między elementami podłoża wykonanego z kostki brukowej, należy wyposażyć się w niezbędne do tego celu narzędzia. Najlepiej wykorzystać szczotkę drucianą, kosę spalinową z tarczą drucianą lub palnik gazowy, czy też środki chwastobójcze. Praca przy użyciu szczotki drucianej wymaga od nas najwięcej energii, jednakże przynosi dobre efekty a drut nie rysuje kostki. Mimo to, warto wybrać do jej czyszczenia szczotkę o specjalnym wąskim włosiu. Jeżeli posiadamy kosę spalinową, wystarczy dokupić do niej tarczę drucianą i z jej pomocą można skutecznie pozbyć się z powierzchni kostki brukowej wszelkich chwastów. Każda ze wspomnianych metod ich usuwania daje pożądane rezultaty, o czym warto się przekonać samemu.

Czyszczenie kostki brukowej wymaga posiadania odpowiednich przyrządów. Taką usługę można zlecić fachowcom. Firma Mech-Tech zajmuje się kompleksowym sprzątaniem obiektów oraz myciem kostki brukowej zapewniając swoim klientom dokładne jej wyczyszczenie.

Opracowanie:
Małkinia Górna, Kościelna 82C
tel. 784 168 282
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz