Artykuł sponsorowany

Czynności wykonywane w ramach dezynsekcji

Czynności wykonywane w ramach dezynsekcji

Szkodliwe owady pojawiające się w konkretnych miejscach stanowić mogą poważne zagrożenie, dlatego konieczne jest przeprowadzenie efektywnej dezynsekcji. W ramach czynności realizowanych w jej zakresie wykonywane jest kompleksowo tępienie much, komarów, pcheł, karaluchów i wielu innych, które mogą wpływać np. na niszczenie żywności lub elementów drewnianych.

Kompleksowe zabezpieczenie

Wiele obiektów narażonych jest na występowanie owadów – niezbędne jest ich skuteczne zabezpieczenie ze względu na eksploatację i konieczność zachowania maksymalnej sterylności. Dotyczy to m.in. budynków związanych z ochroną zdrowia, a także wielu zakładów działających w branży spożywczej. Zabezpieczenie w ramach dezynsekcji realizowane jest również na terenie obiektów handlowych i magazynów, gdzie mogą występować różnego rodzaju owady powodujące szkody, a także w zakładach produkcyjnych, w których wymagany jest wysoki poziom czystości.

Działania dezynsekcyjne obejmują jednak przede wszystkim zwalczanie istniejącego już problemu z owadami. Dotyczy to zarówno gatunków biegających, jak i latających – karaluchy, pluskwy, mole, muchy, mrówki, prusaki czy komary pojawiające się na terenie poszczególnych obiektów muszą być skutecznie wytępione. Zajmą się tym specjaliści z Insektum FUH, którzy stosują rozwiązania bezpieczne i efektywne. Są oni w stanie pozbyć się także owadzich szkodników żywności, co jest szczególnie istotne w magazynach oraz budynkach handlowych.

Problem wyeliminowany

Kompleksowe usługi dezynsekcyjne to zwalczanie owadów w sposób skuteczny za pomocą odpowiednich środków. Może to dotyczyć nie tylko szkodników żywności, ale też drewna. Dezynsekcja w połączeniu z dezynfekcją dotyczyć może pościeli, koców czy innych materiałów, które narażone były na kontakt z owadami. Nierzadko problemem są także muchy – pojawiają się one szczególnie w gospodarstwach inwentarskich, gdzie składane przez nich jaja stanowią poważne zagrożenie w kwestii występowania poszczególnych bakterii przenoszonych właśnie przez te owady. Ich zlikwidowaniem również zajmą się specjaliści świadczący usługi w ramach dezynsekcji.

Niezwykle groźnym gatunkiem owadów latających są osy i szerszenie. Mogą one użądlić człowieka, co w przypadku osób uczulonych na jad tych owadów może być nawet bezpośrednim zagrożeniem życia. Przy usuwaniu gniazd konieczne jest zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa, dlatego należy tę czynność zlecić fachowcom wykonującym dezynsekcję. Zaatakowane elementy drewniane warto po dezynsekcji zabezpieczyć w sposób prawidłowy. Ich impregnacja pozwoli na wyeliminowanie problemu ze szkodami powstałymi w wyniku pojawienia się szkodliwych owadów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz