Materiał Partnera

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chcąc mieć zdrowe i białe zęby, niezbędne jest codzienne dbanie o higienę jamy ustnej. Niekiedy jednak nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić z problemami, jakie trapią naszą zęby. Dlatego udajemy się do dentystów w celu ich leczenia, wyrywania lub przeprowadzania innych zabiegów stomatologicznych. Musimy wiedzieć, że stomatologia to coś więcej, a przykładem może być jej dział – chirurgia stomatologiczna. Usługi w tym zakresie przeprowadzają stomatolodzy mający dodatkowe uprawnienia oraz umiejętności. Jednak czego dokładnie dotyczy ten dział stomatologii?

Chirurg stomatolog – kim jest ten specjalista i czym dokładnie się zajmuje?

Chirurg stomatolog to osoba, która specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Taki lekarz posiada wiedzę oraz umiejętności nie tylko z zakresu stomatologii, lecz również chirurgii. Chirurg stomatolog zajmuje się leczeniem rzadkich chorób jamy ustnej, które wymagają zabiegów chirurgicznych. Niektóre z nich mogą być powiązane z innymi częściami twarzy, które sąsiadują ze szczęką. Specjaliści w tym zakresie z kliniki stomatologicznej Impladent Medical & Dental Clinic z Kowali w województwie pomorskim mają niezbędną wiedzę w tym zakresie, która obejmuje zarówno zagadnienia powiązane z chorobami zębów, jak i wszelkie inne informacje związane np. z chorobami oraz powikłaniami występującymi blisko jamy ustnej. Przykładem schorzenia, jakim zajmują się chirurdzy stomatolodzy, jest między innymi neuralgia nerwu trójdzielnego.

Trzeba jednak zaznaczyć, że stomatolodzy zajmujący się chirurgią szczękową, przeprowadzają także inne zabiegi stomatologiczne, które nie są aż tak skomplikowane. Nie można też zapomnieć o tym, że specjaliści od tego typu zabiegów posiadają także szeroką wiedzę z obszaru ortodoncji. Ortodoncja to nic innego niż leczenie nieprawidłowo ułożonych zębów. Ponadto chirurdzy stomatolodzy muszą znać się na chirurgii plastycznej, dzięki czemu wiedzą, w jaki sposób powinna być ukształtowana twarz.

Jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się w ramach chirurgii stomatologicznej?

Jednym z podstawowych zadań chirurgów stomatologów jest wyrywanie ósemek. Powszechnie nazywane zęby mądrości powinny być usuwane ze względu na to, że przyczyniają się do nieprawidłowego układania się pozostałych zębów. Kolejnym zabiegiem wykonywanym w ramach chirurgii stomatologicznej jest nacinanie ropnia. Jeśli zabieg ten nie zostanie wykonany w porę, może dojść do jego rozwinięcia. Zwykle taka sytuacja ma miejsce, gdy ząb nie ma ochrony przed bakteriami. Kolejnym zadaniem wykonywanym przez chirurga stomatologa jest wstawianie implantów zębów, a mówiąc bardziej szczegółowo, ich korzeni. Zabieg ten wymaga precyzji od osoby, która go wykonuje. Chirurgia stomatologiczna to dział, który zajmuje się też leczeniem nowotworów warg, czyli jednych z najpoważniejszych chorób, które dotyczą jamy ustnej. Jak widać, chirurg stomatolog to osoba, która posiada szeroką wiedzę medyczną, nie tylko z zakresu stomatologii, a przeprowadzane przez niego zabiegi są bardzo trudne.

Opracowanie:
Kowale, Andromedy 3
tel. 501 155 036
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz