Materiał Partnera

Czym zajmują się najlepsze kancelarie doradztwa podatkowego?

Czym zajmują się najlepsze kancelarie doradztwa podatkowego?

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorstw korzysta z outsourcingowych usług księgowo-rachunkowych, a także kadrowo-płacowych. Wiele podmiotów gospodarczych decyduje się również na podejmowanie współpracy z kancelariami doradztwa podatkowego, które oprócz stałej obsługi związanej z ewidencją podatkową, oferują wdrażanie w strukturach firm metodologii rachunkowości zarządczej, optymalizacji podatkowych oraz audytów finansowych.

Profesjonalne doradztwo podatkowe

Doradztwem podatkowym w środowisku biznesowym w Polsce, mogą zajmować się tylko uprawnieni specjaliści, do których nie można zaliczyć pracowników zwykłych biur rachunkowo-księgowych. Tego typu zakres usług doradczych świadczą zatem wyspecjalizowane kancelarie, które również otwarte są na obsługę księgowo-rachunkową oraz kadrowo-płacową. Doradztwo podatkowe obejmuje zaś szereg wielu specjalistycznych działań. Mowa o optymalizacjach podatkowych, audytach podatkowych, sprawdzaniu poprawności deklaracji podatkowych, reprezentowaniu klientów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi i przed organami podatkowymi, czy o wydawaniu opinii związanych z rożnymi należnościami publiczno-prawnymi. Za doradztwo dodatkowe można uznać również działania uszczelniające budżet, procesy naprawcze w przedsiębiorstwach związane z finansami, czy też pomoc przy ustalaniu ekonomicznej polityki rozwojowej firm.

Ochrona praw podatnika

Dziedzina doradztwa podatkowego jest dzisiaj stosowana przede wszystkim w celu ochrony praw podatnika. Przedsiębiorstwa nie współpracują zatem ze specjalistycznymi kancelariami, tylko w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Dobry doradca podatkowy pozwala bowiem na uzyskanie wielu korzyści przy prowadzeniu biznesu. Przykładem jest wspomniana optymalizacja podatkowa, która może wiązać się z takimi strategiami, jak: rozliczenia kwartalne z fiskusem z tytułu podatku dochodowego, rozliczenia strat podatkowych, stosowanie uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy, kredyty podatkowe (odroczenia podatkowe), korygowanie podatków należnych (ulgi za złe długi), czy rozliczenia kwartalne z tytułu podatku VAT.

W poszukiwaniu dobrego doradcy podatkowego

Doradztwem podatkowym w Polsce zajmują się tylko uprawnieni specjaliści, wpisani na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie jest ich w naszym kraju około 8800. W województwie śląskim działa między innymi Teresa Buda (nr wpisu 00563) i jej renomowana Kancelaria Doradztwa Podatkowego Bis. To z takimi podmiotami warto kooperować. Ich zaletą jest bowiem świadczenie usług także w ramach obsługi kadrowo-płacowej i księgowo-podatkowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz