Materiał Partnera

Czym wyróżniają się najlepsze ośrodki szkolenia kierowców?

Czym wyróżniają się najlepsze ośrodki szkolenia kierowców?

Według danych statystycznych każdego roku w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego przeprowadzanych jest około 1,3 miliona egzaminów. Jeśli chodzi o statystyki zdawalności, są one utrzymane na średni poziomie 40% dla egzaminów teoretycznych i praktycznych. Nie jest to wysoki wynik, a ma on często związek z nieodpowiednim przygotowaniem kierowców do jazdy. To dlatego bardzo ważny jest kurs w dobrym ośrodku szkolenia kierowców.

Dobry ośrodek szkolenia kierowców? – zwróć uwagę na statystki

Przed wyborem ośrodka szkolenia kierowców przede wszystkim zwróć uwagę na statystyki zdawalności jego kursantów. To one bowiem w dużej mierze świadczą o pełnym profesjonalizmie oraz o odpowiednim przygotowaniu przez doświadczonych instruktorów – praktyków i teoretyków. Najlepsze szkoły jazdy wdrożyły bowiem w swoje instytucje bardzo skuteczne metody nauczania, które opierają się na analizowaniu różnych sytuacji drogowych, przygotowaniu teoretycznym poprzez kształcenie w specjalnych programach e-learningowych, czy też instruktaż jazdy w spokojnej, bezstresowej atmosferze. Są to klucze do sukcesu kursantów, a także danej szkoły, która dzięki temu może pochwalić się wysokimi statystykami zdawalności. Tak jest w przypadku Ośrodka szkolenia kierowców Jerzego Ptaszkowskiego, który dużą uwagę zwraca na jak najlepsze przygotowanie kursantów również do egzaminów wewnętrznych.

Szeroki zakres usług szkoleniowych

Wyznacznikiem dobrej szkoły nauki jazdy jest również oferowanie przez nią szerokiego zakresu usług. Wybieraj zatem placówki, które są otwarte dla kursantów chcących uzyskać prawo jazdy kategorii AM, kategorii A1, kategorii A2, kategorii A, kategorii B, czy kategorii C. Potwierdza to bowiem bardzo duże doświadczenie branżowe danego ośrodka, a także jego stałe analizowanie przepisów drogownictwa oraz ciągłe doszkalanie w zakresie nowoczesnych metod nauczania. Szeroki zakres usług powinien również obejmować wsparcie administracyjne przy zakładaniu Profilu Kandydata na Kierowcę.

Nowoczesna flota pojazdów

Ostatnim wyróżnikiem dobrego ośrodka szkolenia kierowców powinna być jego nowoczesna flota pojazdów – motocykli, samochodów osobowych i dostawczych. Powinny one być w pełni bezpieczne i wyposażone w nowoczesne systemy wspomagania jazdy. Ważne jest również to, aby przechodziły one częste przeglądy techniczne. Dzisiejsze najlepsze szkoły jazdy posiadają do dyspozycji kursantów między innymi najnowsze modele samochodów marki Suzuki. Popularne są pojazdy miejskie Suzuki Swift, które według testów motoryzacyjnych zalicza się do jednych z najlepszych aut kompaktowych o podwyższonym standardzie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz