Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się najlepsze domy opieki nad seniorami? Dom Opieki Słoneczniki

Czym wyróżniają się najlepsze domy opieki nad seniorami? Dom Opieki Słoneczniki

W Polsce w ostatnich latach powstało wiele nowoczesnych placówek opiekuńczo-pielęgnacyjnych dla seniorów. Najlepsze z nich gwarantują opiekę krótkoterminową, długoterminową, lub też dzienną, zarówno dla pacjentek, jak i dla pacjentów, tak jak w Domu Opieki Słoneczniki w Obornikach Śląskich. Wielokrotna pomoc takich specjalistycznych ośrodków, jest jedynym sposobem na poprawę zdrowia bliskiej nam osoby, czy zapewnienia jej komfortowych warunków życia. Dowiedz się, na co powinny się one składać.

Opieka medyczna

Najlepsze ośrodki dla seniorów, bardzo duży nacisk stawiają na gwarantowanie wysokiego poziomu opieki medycznej, na którą składają się: całodobowa opieka pielęgniarska i pielęgnacyjna, stała opieka lekarska, zajęcia fizjoterapeutyczne, muzykoterapia, masaże, czy też terapia grupowa oraz rehabilitacja – np. powtórna nauka chodzenia. Ważne jest również wykupowanie recept, stosowanie odpowiednich kosmetyków, czy środków pielęgnacyjnych.

Komfortowe warunki

Kolejnym wyznacznikiem, na który należy szczególnie zwrócić uwagę, jest komfort danego obiektu. Wiele zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, przypomina malownicze pensjonaty, z pięknymi ogrodami i atmosferą pełną radości oraz chęci do życia. To właśnie takie placówki, są idealne do aktywizowania seniorów do pogłębiania swoich zainteresowań, czy poznawania nowych osób. Jest to również możliwe, dzięki gwarantowaniu pokojów 2 i 3-osobowych. Najlepsze placówki, zapewniają także popularne „jedynki” – każdy pokój zaś musi być zawsze wyposażony we wszystkie sprzęty elektroniczne oraz oczywiście w łazienkę.

Indywidualne podejście

Przy opiece nad osobami starszymi, bardzo ważne jest indywidualne podejście. Najlepsze domy seniora zatrudniają dlatego osoby po kursach psychologicznych, co pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów, przełamywania barier i budowania silnych relacji. Komfort psychiczny jest istotnym wyznacznikiem najlepszy ośrodków pielęgnacyjno-opiekuńczych. Jeśli chodzi o indywidualne podejście, warto wspomnieć o tworzeniu np. dostosowanej dla danego pensjonariusza diety, czy też zapewniania mu aktywności fizycznej oraz intelektualnej w miarę jego możliwości.

Przykład idealnego miejsca

Przykładem idealnego domu seniora, jest Dom Opieki Słoneczniki, który mieści się w Obornikach Śląskich. To tam wysokie standardy medyczne, łączone są z rodziną atmosferą i pięknem nowoczesnego pensjonatu. Ośrodek zapewnia całodobową, długoterminową opiekę pielęgniarską i pielęgnacyjną. W razie konieczności seniorzy mają zapewnione konsultacje z psychiatrą, psychologiem, neurologiem oraz chirurgiem. Dom opieki położony jest w malowniczej i pełnej zieleni okolicy, a na terenie ośrodka znajduje się piękny ogród z tarasem. Pokoje są 1,2 i 3-osobowe, a każdy z nich ma oddzielny węzeł sanitarny. Ponadto w budynku znajduje się oddział rehabilitacji, a pielęgniarki są w stanie zaopiekować się pacjentem w jego własnym domu, bezpłatnie w ramach współpracy z NFZ.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz