Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się kantory przygraniczne?

Czym wyróżniają się kantory przygraniczne?

Wyjeżdżając poza granicę Polski zawsze zastanawiamy się nad tym, jaki kantor wybrać. Odradza się korzystanie z tych położonych w centrach miast, a tym bardziej na lotniskach i dworcach PKP. Prowizje za wykonane transakcje są u nich wysokie. Podobnie może być z próbą przewalutowania pieniędzy na własnym koncie bankowym, lub przy wyborze wersji kantorów on-line. W obu przypadkach, przy dużych kwotach wymiany, możemy na tym wyjść bardzo niekorzystnie. Lepiej zatem wybierać kantory w małych miejscowościach, na obrzeżach miast, a nawet na granicach!

Kantory na granicy – czemu warto z nich korzystać?

Kantory na granicy to tak naprawdę kantory znajdujące się w miejscowościach granicznych przy najważniejszych trasach, czy też w miastach, które położone są bardzo blisko granic. Są one idealną opcją dla osób, które zapomniały dokonać wymiany waluty, a poruszają się przy tym samochodem. Kantory przygraniczne gwarantują przy tym wiele udogodnień takich, jak sprzedaż winiet. To one uprawniają do korzystania z dróg ekspresowych i autostrad sąsiadujących państw, występując w formie specjalnych naklejek i dowodów opłaty rejestracyjnej/administracyjnej. Kantor położony przy granicy to zatem miejsce, w którym ostatecznie przygotujesz się do podróży za granicę.

Dużą zaletą kantorów przygranicznych jest przy tym lokalizacja. Dzięki niej z kantoru korzystają nie tylko obywatele Polski, ale także klienci zagraniczni. Duży popyt na usługi, pozwala zaś obniżyć opłaty prowizyjne powodując to, że wymiana pieniędzy w takich podmiotach staje się niebywale opłacalna. Najczęściej przy tym kantory takie oferują najatrakcyjniejsze ceny dotyczące sprzedaży oraz kupna waluty, która wykorzystywana jest bezpośrednio za daną granicą. Tak działają między innymi podmioty w górskich miejscowościach, przez które prowadzą trasy do Czech, czy Słowacji. Opłacalne jest tam wymienianie złotówek na euro, czy korony czeskie. Z pewnością dany kantor w ofercie posiada również dolary, forinty, kuny chorwackie, funty i wiele innych popularnych na świecie walut…

Negocjuj marżę z kantorem

Wiele osób błędnie myśli, iż cena wymiany waluty tożsama jest z jej giełdowym kursem i tym podawanym przez NBP. Nic bardziej mylnego. Dotyczy ona także naliczanych marż, na których zarabia kantor. To właśnie te marże, czy prowizje mogą zatem być przez dany podmiot w określony sposób kontrolowane. O ile zatem w kantorach na lotniskach, czy w galeriach handlowych podejmowanie negocjacji może być nieskuteczne, o tyle te położone przy granicach, są bardzo elastycznie prowadzone. Dowodem na to jest GRANICA KANTOR, który działa w miejscowości Chyżnem w powiecie nowotarskim, na terenie województwa małopolskiego, przy granicy ze Słowacją. To tam klienci mogą swobodnie „ubijać targu” z pracownikami. Jak jednak prowadzić negocjacje? Przede wszystkim przeanalizuj kurs danej waluty w ostatnim okresie, a także najniższe i najwyższe ceny w różnych kantorach. Dzięki temu uzyskasz informacje na temat wysokości marży, a to pozwoli Ci zaproponować własną, obniżoną cenę. Przy dużych wymianach, zwłaszcza w euro jest to naprawdę opłacalne.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz