Materiał Partnera

Czym wyróżnia się dobry agent ubezpieczeniowy?

Czym wyróżnia się dobry agent ubezpieczeniowy?

Według analiz ekonomicznych za kilka lat większość osób indywidualnych, a także biznesowych, przy wyborze i podpisywaniu umów ubezpieczeniowych, będzie korzystała z szerokich usług agentów ubezpieczeniowych. Profesja ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim wskaźnikiem zaufania publicznego. Nie znaczy to jednak tego, że każdy agent ubezpieczeniowy, jest ekspertem z powołania, przynoszącym same korzyści. Dowiedz się zatem, jak rozpoznać dobrego specjalistę!

Szeroka oferta

Pierwszym krokiem przy podejmowaniu współpracy z agentami ubezpieczeniowymi, jest określenie zakresu jego pracy. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy współpracuje tylko z klientami indywidualnymi, czy także z biznesowymi, a także fundacjami, stowarzyszeniami itp. – im szersze grono klientów, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z prawdziwym ekspertem. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na wyspecjalizowanie. Najlepiej, aby nasz agent był bardzo uniwersalny, świadcząc doradztwo w zakresie ubezpieczeń na życie, majątkowych, zdrowotnych, rolniczych, rodzinnych, od odpowiedzialności cywilnej, od następstw nieszczęśliwych wypadków, komunikacyjnych, a nawet konsolidacji kredytowych.

Współpraca z różnymi ubezpieczycielami i bankami

Dobry agent ubezpieczeniowy, przede wszystkim ma skroić daną umowę ubezpieczeniową, czy też konsolidacyjną, na miarę naszych potrzeb, a także możliwości. Liczą się zatem: jak najniższe składki miesięczne, jak najwyższe wypłacane środki za szkody, a także jak najszerszy zakres dodatkowych pakietów – np. do polisy na życie, darmowe usługi instalatorstwa energetycznego, w przypadku konieczności wykonania napraw w mieszkaniu. Kieruj się zatem bardzo ważną zasadą: wybieraj agentów, którzy współpracują od lat z wieloma ubezpieczycielami oraz bankami. To bowiem wskazuje na szerokie kompetencje negocjacyjne, a także przychylność tychże partnerów przy tworzeniu zindywidualizowanych umów. Pamiętaj! W zawodzie agenta ubezpieczeniowego liczy się nie tylko kreatywność, zaangażowanie, czy nawet spryt, ale także prostota rozwiązań i doświadczenie.

Kompleksowa obsługa

Ostatnim – dość złożonym – wyznacznikiem dobrego agenta ubezpieczeniowego, jest to, jaki system pracy on przyjmuje. Oczywiście, każdy specjalista powinien mieć wypracowaną własną, unikalną metodologię, ale nie może zabraknąć w niej wielu istotnych składników. Mowa o: szerokim wywiadzie ekonomicznych z klientem, zapoznaniu się z jego sytuacją majątkową/zdrowotną i oczekiwaniami, przygotowaniu wielu propozycji różnych ubezpieczycieli, o wykonaniu analiz ekonomicznych i prognostycznych, o negocjacjach w imieniu klienta przy zawieraniu umowy, a następnie o pełnej pomocy przy ściąganiu należności z tytułu podpisanych porozumień, w przypadku wystąpienia danej szkody.

Jeśli poszukujesz zatem skutecznego, sprawdzonego i doświadczonego eksperta, zgłoś się do Agenta Ubezpieczeniowego Krzysztofa Kamińskiego, który działa głównie w regionie Białegostoku. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz