Materiał Partnera

Czym właściwie są systemy sterowania betonownią?

Czym właściwie są systemy sterowania betonownią?

Beton to jeden z najbardziej popularnych materiałów, które obecnie wykorzystuje się na szeroką skalę w branży budowlanej. To nic innego jak mieszanka otrzymywana ze spoiwa, jakim jest cement oraz wypełniacza, czyli w tym przypadku kruszywa. Pożądany efekt zostanie nadany przy użyciu wody. Wbrew pozorom ten materiał został wynaleziony Asyrii, a wykorzystywany był już przez starożytnych Rzymian.

Zastosowanie systemów sterowania

Obecnie większość małych oraz większych przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie systemów sterowania produkcją, co jest popularne w naprawdę wielu branżach. Takie rozwiązanie może przynieść korzyści dla danej firmy jak między innymi ograniczenie czasu oraz kosztów. Specjaliści z firmy Konkret Adam Michalski przypominają, iż całe oprogramowanie musi być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Profesjonalny system sterowania betoniarnią posiada dopracowaną opcję szyfrowania przy użyciu bezpiecznej sieci. Oczywiście pełny dostęp do całego systemu ma jedynie kilka osób, które znajdują się na wysokich stanowiskach. Istnieje również konieczność przeprowadzenia specjalistycznych szkoleń oraz poinformowania personelu o wszystkich ważnych aspektach. System sterowania betoniarnią zapewnia nam kontrolę nad wszelkimi urządzeniami, dozowanie składników przy pomocy wagowych ustaleń, ocenę konsystencji uzyskanego betonu czy też sprawdzanie parametrów materiału.

Zastosowanie systemów sterowania

W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie profesjonalnych systemów sterowania, które zapewniają naprawdę wiele korzyści. Dają one możliwość przeprowadzenia sprawnej aktualizacji na różnego rodzaju sprzętach. System sterowania betoniarnią pozwala na tworzenie adaptacyjnych algorytmów dozowania wody oraz surowców. Mamy możliwość pełnej rejestracji produkcji oraz wspomaganie dystrybucji betonu. Oprogramowanie reguluje gospodarkę materiałową. System sterowania betoniarnią pozwala nam również na eliminację błędów popełnianych przez operatora. Kolejną z korzyści płynących z zainstalowania oprogramowania jest stosowanie automatycznych korekt dotyczących receptur, które mogą być niezbędne z powodu dużej wilgotności kruszyw. Beton obecnie jest materiałem wykorzystywanym w wielu dziedzinach gospodarki.

Opracowanie:
Stara Wieś, Borsucza 19
tel. 22 393 11 38
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz