Materiał Partnera

Czym się kierować przy wyborze kantoru internetowego?

Czym się kierować przy wyborze kantoru internetowego?

Jeszcze 20 lat temu niewielu z nas miało swoje konto w banku, a za wypłatą w gotówce w większych zakładach trzeba było sporo się naczekać. Dziś taki obraz jest rzadkością, natomiast codziennością są internetowe konta bankowe, z których korzystają ludzie w każdym wieku: od nastolatków, którzy uczą się oszczędności, po osoby w wieku emerytalnym. Chętnie korzystamy także ze sklepów i kantorów internetowych – na tych ostatnich skoncentrujemy się w naszym artykule. W jaki sposób wybrać odpowiedni kantor online? Czym kierować się przy jego wyborze?

Czym są kantory online?

Kantory internetowe to miejsca w sieci, w których możemy wymieniać waluty. Korzystanie z kantoru online zawsze powinno być dla nas korzystniejsze niż wymiana w kantorze stacjonarnym. Chodzi nie tylko o atrakcyjną cenę, ale także brak konieczności dojazdu do punktu, w którym często trzeba sporo odczekać w kolejce. Większość kantorów stacjonarnych jest otwarta wyłącznie w godzinach 10:00-18:00, czyli w godzinach pracy wielu osób, więc dostęp do nich nie jest wygodny. Z kantoru online możemy skorzystać w dowolnych godzinach, z dowolnego miejsca. Wymiany walut możemy więc dokonać na przykład w czasie przerwy obiadowej. Liczba kantorów online rośnie nie bez powodu – lubimy ułatwiać sobie codzienne sprawy, a zaoszczędzony czas spędzać choćby z rodziną i przyjaciółmi, uprawiając sport czy realizując swoje pasje.

Jak wybrać dobry kantor internetowy?

Kiedy szukamy kantoru online, w pierwszej kolejności interesuje nas wiarygodność tego miejsca. Warto więc wybierać kantory, które mają swoją historię i sprawdzone opinie, a także zapewniają swoim klientom bezpieczeństwo transakcji dotyczące przechowywania danych osobowych. Wiarygodność kantoru online wskazuje nam już sam wygląd witryny i zawarte na niej informacje. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jak wygląda obsługa klienta. Im mniej skomplikowane kantory, tym lepiej, ponieważ skraca to czas wymiany waluty. Witryna powinna być przejrzysta, podobnie jak zasady korzystania z kantoru online, tak by nawet początkujący użytkownik nie miał problemu z samodzielną obsługą – mówi nam przedstawiciel kantoru CentNet.pl z Wrocławia.

Sprawdźmy, kto może korzystać z serwisu, w jaki sposób zacząć, czy rejestracja oraz utrzymanie konta jest płatne oraz jakie banki są obsługiwane przez kantor online. Informacje te najczęściej znajdziemy w regulaminie i skróconej, przejrzystej wersji FAQ/Pomocy.

Jak działa wygodny kantor online?

Kantory online powinny być stworzone w taki sposób, by wymiana środków nastąpiła szybko i bez zbędnych opłat. Najprostszy system działania kantoru online składa się z trzech kroków:

  • Po utworzeniu konta i zalogowaniu się na nim, korzystamy z kalkulatora z aktualnymi kursami walut online – wyliczamy za jego pomocą, ile środków potrzebujemy na zakup potrzebnej ilości waluty.
  • Zlecamy wymianę, a kiedy środki zostaną zaksięgowane na rachunku kantoru, otrzymujemy powiadomienie, najczęściej drogą mailową.
  • Otrzymujemy przelew na wskazany numer rachunku – i gotowe.

Podsumowując: wybierając najlepszy kantor internetowy online, powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji. Oczywiście należy także sprawdzić kurs walut – zależy nam przecież na jak najkorzystniejszej wymianie walut.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz