Materiał Partnera

Czym się kierować podczas wyboru komputera?

Czym się kierować podczas wyboru komputera?

Wybór sprzętu komputerowego powinien być dobrze przemyślany, ponieważ zazwyczaj wiąże się on z inwestycją sporej kwoty pieniędzy. Ważne jest, aby kupić urządzenie, które będzie sprawnie służyło przez wiele lat i będzie wydajne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wyboru komputera. Skorzystaj z naszego poradnika i kup sprzęt, który spełni twoje oczekiwania.

Komputer bez systemu lub z zainstalowanym oprogramowaniem

Podstawową decyzją podczas zakupu komputera jest to, czy chcemy otrzymać urządzenie, na którym samodzielnie zainstalujemy oprogramowanie, czy zależy nam na tym, by kupić sprzęt gotowy do użytku. W drugim przypadku możemy wybierać spośród komputerów z zainstalowanym systemem Windows, Linux lub MaciOS. Co ważne, komputery bez wgranego oprogramowania są zazwyczaj nieco tańsze.

Szeroki wybór wysokiej jakości laptopów oferuje m.in. firma KOMPikor z Mławy w woj. mazowieckim, prowadzona przez Michała Licbarskiego. Firma prowadzi również profesjonalny serwis sprzętu komputerowego.

Na które podzespoły należy zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest, aby szczegółowo określić, do jakich celów będziemy wykorzystywać komputer – do przeglądania Internetu, pracy biurowej, obsługi programów graficznych lub multimedialnych, oglądania filmów, czy do gier. Pozwoli nam to dobrać sprzęt najlepiej odpowiadający naszym potrzebom.

Najważniejszym podzespołem każdego komputera jest procesor, musimy więc zwrócić na niego szczególną uwagę. Kluczową kwestią będzie tu liczba rdzeni i wątków. Jeśli zamierzamy korzystać z komputera wyłącznie do użytku domowego, wystarczy nam sprzęt dwurdzeniowy i czterowątkowy. Jeżeli chcemy grać na nim w gry komputerowe, lepiej zainwestować w model czterordzeniowy z ośmioma wątkami.

Niezwykle ważna jest również karta graficzna. Powinno zależeć nam na wysokiej mocy obliczeniowej, a tym samym na jak najwyższej ilości i jak najlepszej jakości pamięci. Wydajność karty graficznej będzie decydowała o komforcie oraz zadowoleniu z użytkowania urządzenia.

Podczas wyboru komputera koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wartość pamięci RAM. Tu zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej.

Bardzo istotny jest również rodzaj dysku twardego. Dobrą pojemność, a jednocześnie przystępną cenę zagwarantują nam modele z dyskiem HDD – doskonale sprawdzą się one do użytku domowego. Jeśli jednak zależy nam na dużym przyspieszeniu działania systemu, warto zdecydować się na nieco droższe rozwiązanie, jakim są dyski SSD.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz