Materiał Partnera

Czym są systemy POS i jak wybrać najlepszy?

Czym są systemy POS i jak wybrać najlepszy?

Prowadząc sprzedaż, przedsiębiorca zobowiązany jest udokumentować każdą transakcję, jak również przygotowywać zestawienia oraz raporty wydajności. Im większa skala działalności, tym trudniej robić to samodzielnie i potrzebne są bardziej zaawansowane rozwiązania. Jednym z nich są systemy POS, czyli systemy sprzedażowe składające się z oprogramowania i sprzętu.

System POS – czym jest?

System POS, czyli point of sales, zajmuje się obsługą sprzedaży i wykorzystywany jest w sklepach, hotelach czy restauracjach. Dzięki rozwojowi technologii na rynku dostępne jest wiele modeli takich systemów, przez co o wiele łatwiej dopasować je do potrzeb biznesu i preferencji użytkownika. Odwiedzając miejsca, jak Dk Computers, można liczyć również na wsparcie i fachowe doradztwo, który będzie najlepszy w konkretnym przypadku.

Na taki system składają się komputer pełniący funkcję terminala, który ma pomóc w pracy sprzedawcy, kelnera czy recepcjonisty. Wprowadza się na nim wszystkie dane związane ze sprzedażą produktów lub usługi. Dzisiaj najczęściej są dotykowe. W zależności od branży potrzebne mogą być również drukarka fiskalna, waga elektroniczna czy drukarki kart lub etykiet. Sercem jest oprogramowanie, które służy do zamawiania, wysyłania informacji do magazynu lub produkcji, czy też po prostu rejestrowania transakcji.

Jak wybrać najlepszy system POS?

Pierwszym czynnikiem, który warto brać pod uwagę, jest rodzaj branży i skala prowadzonej działalności. W przypadku sklepów o wiele lepsze są prostsze i intuicyjne w obsłudze systemy szybkiej sprzedaży. System sprzedaży POS Novitus Quant z Windows 10 dodatkowo spełnia normy dla wodo- i pyłoodporności, więc można go stosować nawet w przestrzeni, gdzie produkowana i sprzedawana jest żywność. Wyposażone w wyświetlacz dla klienta, ułatwiają śledzenie procesu zakupu. W barach i hotelach można brać pod uwagę sposób montażu systemu, czyli na przykład szansa na zawieszenie komputera na ścianie i dowolne jego wychylanie pozwala zaoszczędzić dużo miejsca.

Opracowanie:
Konin, Chopina 17f
tel. 63 242 12 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz