Artykuł sponsorowany

Czym są sieci słaboprądowe? Wyjaśniają elektrycy firmy JARKO

Czym są sieci słaboprądowe? Wyjaśniają elektrycy firmy JARKO

Szeroko wyspecjalizowane pracownie elektroinstalatorskie gwarantują klientom zakładanie elektryki, przeróbki elektryczne, usuwanie awarii układów elektrycznych, a także wymiany rozdzielnic bezpiecznikowych. Wiele firm proponuje również automatyzację budynków, w tym zakładanie alarmów i domofonów. Ciekawe rozwiązanie proponuje zespół uprawnionych elektryków firmy JARKO z Pacanowic. Specjaliści z tej pracowni usług elektrycznych są w stanie założyć tzw. sieci słaboprądowe. Czym one są i do czego służą?

Instalacje niskoprądowe, czyli sieci pracujące przy niskim napięciu

Sieci słaboprądowe, które nazywać można również instalacjami niskoprądowymi, wyróżniają się pracą przy bardzo niskim napięciu. Elektroinstalatorzy firmy JARKO z Pacanowic wyjaśniają, że mowa o napięciu znamionowym dochodzącym zaledwie do 1 kV prądu zmiennego. Napięcie prądu stałego sięga zaś tylko 1,5 kV. Co to w praktyce oznacza?

Specjaliści pracowni JARKO tłumaczą, iż sieć pracująca przy niskim napięciu nie jest narażona na przepięcia, przeciążenia czy też nie może być źródłem pożaru. Sieci słaboprądowe są również energooszczędne. Co jednak z nich funkcjonalnością? Czy są one w stanie obsługiwać zaawansowane sprzęty i systemy? Elektroinstalatorzy firmy usług elektrycznych zapewniają, iż instalacje niskoprądowe ze względu na swoje zastosowanie można z powodzeniem zamontować zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w obiektach komercyjnych. Nie może ich również zabraknąć w projektach domów jednorodzinnych czy przy remontach tych już istniejących.

Systemy obsługiwane przez instalacje niskoprądowe

Cel stosowania instalacji niskoprądowych m.in. w domach jest klarowny – wykorzystanie elektryki bezpiecznej i prostej w eksploatacji, a także energooszczędnej i taniej w zakładaniu. Oczywiście zapomnieć nie można o wspomnianej już rozległej funkcjonalności, która jest największą zaletą sieci słaboprądowych. Nie każdy wie bowiem, że takie instalacje pozwalają silnie zautomatyzować budynek, podobnie jak ma to miejsce z wykorzystaniem okablowania strukturalnego czy inteligentnych układów elektrycznych KNX. Jak można zatem wykorzystać sieci słaboprądowe?

Elektrycy firmy JARKO, którzy zakładają i serwisują instalacje niskoprądowe, są w stanie stworzyć z nich układu służące do zasilania systemów:

  • monitoringu,
  • alarmowych,
  • kontroli dostępu,
  • audiowizualnych,
  • przeciwpożarowych,
  • oświetleniowych,
  • domofonowych,
  • videodomofonowych,
  • klimatyzacyjnych,
  • wentylacyjnych,
  • zarządzania bramami.

Dodać warto, że coraz częściej właściciele biurowców stawiają właśnie na instalacje słaboprądowe przy tworzeniu rozbudowanych sieci komputerowych.

Elementy instalacji niskoprądowej

Instalacje niskoprądowe nie różnią się znacznie od standardowych sieci elektrycznych budynkowych. Składają się na kable, przewody, elementy przesyłowe, łączenia, akumulatory, różnego rodzaju zabezpieczenia, a także na sterowniki, czujniki, zasilacze oraz zespoły prądotwórcze. Tworzone są dla nich również rozdzielnice bezpiecznikowe. Wszystkie elementy w najwyższej klasie spełniającej restrykcyjne normy PN-EN, ISO i DIN zawsze dostarcza podczas inwestycji zespół usług elektrycznych JARKO. Dlaczego jeszcze to właśnie na tę firmę warto postawić?

Zadowoleni klienci zwracają uwagę na elastyczne podejście firmy JARKO do zleceń, a także na jej kompleksowe usługi, również te dotyczące przeglądów, przeróbek elektrycznych i działań serwisowych. Firma proponuje też innowacyjne rozwiązania techniczne oraz atrakcyjne ceny. 

Opracowanie:
Pacanowice 11
tel. 883 341 873
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz