Materiał Partnera

Czym są opakowania kartonowe z tektury litej?

Czym są opakowania kartonowe z tektury litej?

Podczas produkcji opakowań najczęściej wykorzystywanym materiałem jest dobrze wszystkim znana tektura. Spotkać można się przede wszystkim z jej 2 głównymi odmianami – falistą oraz litą. Drugi rodzaj, choć można uznać go za produkt nowy, charakteryzuje się bardzo ciekawymi właściwościami, które bezpośrednio wpływają na zakres zastosowania tego typu wyrobów. Z jakimi zatem informacjami na temat tektury litej warto się zapoznać?

Tektura lita, czyli co?


Opakowania produkowane z tektury litej doskonale nadają się do druku offsetowego oraz wszelkiego rodzaju uszlachetnień takich jak hot i cold stamping, tłoczenie wklęsłe i wypukłe, lakierowanie UV, folia błysk, mat, soft touch. W składzie tektury litej nie ma żadnych niebezpiecznych substancji takich jak m.in. metale ciężkie czy formaldehydy, dlatego też jest ona całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia i nadaje się do kontaktu z żywnością. Za najbardziej charakterystyczną cechę materiału uważa się wyjątkowo wysoką gęstość struktury.

Tektura lita powszechnie wykorzystywana jest we wszystkich branżach, a najczęściej znajduje swoje zastosowanie w sektorach, których estetykę opakowania uznaje się za kluczową. Mowa tutaj m.in o branży spożywczej, cukierniczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, samochodowej, tekstylnej, ogrodniczej, a także tytoniowej.

Jakie jest zastosowanie tektury litej?


Nowoczesna tektura lita stosowana jest przede wszystkim w branży opakowaniowej. Jej unikalne właściwości pozwalają na zaprojektowanie i stworzenie absolutnie wyjątkowych pudelek, które z pewnością zwrócą uwagę potencjalnych klientów. Jako że powierzchnia tektury litej jest wręcz idealnie gładka, można osiągnąć interesujący efekt estetyczny. Opakowania z tektury litej najczęściej wykorzystuje się jako oprawę stosunkowo lekkich produktów, które ze względu na swoją wagę nie wymagają dużej wytrzymałości i sztywności opakowania.

Poszukując najwyższej jakości wyrobów tekturowych, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z firmy Linpak, którzy każdorazowo oferują swoim klientom zarówno atrakcyjne warunki współpracy, jak i szeroką gamę asortymentową. Wszyscy zainteresowani mogą również liczyć na przygotowanie projektu opakowania oraz wykonanie jego oprawy graficznej przy wykorzystaniu nowoczesnego druku offsetowego.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz