Artykuł sponsorowany

Czym są okulary progresywne dobierane w salonie Optometria Orkisz?

Czym są okulary progresywne dobierane w salonie Optometria Orkisz?

Pierwsza wersja okularów progresywnych trafiła na rynek w 1959 roku. Od tego czasu producenci znacznie udoskonalili swoje wyroby. Dziś ułatwiają życie wielu osobom mającym wadę wzroku. Dzięki nim nie muszą używać dwóch czy trzech par szkieł jednoogniskowych. Co jeszcze warto wiedzieć o okularach oferowanych i dobieranych w gdyńskim salonie Optometria Orkisz? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Specjalna konstrukcja szkieł

Wiele osób po 40 roku życia potrzebuje przynajmniej dwóch par okularów. Jedne pomagają w dostrzeganiu dalekich obiektów a drugie bliskich, co ułatwia czytanie. Jednakże zamiast nich można użyć okularów progresywnych wyostrzających widzenie na każdej odległości. Jest to możliwe dzięki nietypowej konstrukcji szkieł. Warto wiedzieć, że każde z nich jest podzielone na trzy strefy:

  • górną odpowiedzialną za widzenie dali,

  • pośrednią odpowiadającą za widzenie średnich odległości,

  • dolną odpowiedzialną za widzenie z bliska.

Gdzie można kupić uniwersalne okulary progresywne? Są dostępne w salonach optycznych takich jak gdyńska Optometria Orkisz. Podobnie jak w przypadku wersji jednoogniskowych, należy je wymieniać, co 2-3 lata.

Odwiedziny w gabinecie optometrycznym

Wspomniana powyżej firma, prowadzona przez Małgorzatę Orkisz, działa od 1999 roku. Jednym z najważniejszych elementów jej oferty jest dobór okularów progresywnych. Każda sprzedawana para jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb użytkownika. Ten proces skład się z kilku elementów. Pierwszym jest badanie optometryczne obejmujące między innymi sprawdzanie ostrości wzroku i akomodacje oczu. Kolejnym krokiem jest wycentrowanie soczewek. Równie ważny jest wybór oprawki dopasowanej do upodobań i stylu życia pacjenta. Co ważne, dostępne są szkła przejrzyste, przeciwsłoneczne i okulary progresywne fotochromowe. To wersje przystosowujące się do warunków. W pomieszczeniach są transparentne, na zewnątrz w słońcu przyciemniają się.

Wiele osób po 40 roku życia cierpi na prezbiopię wywoływaną zmianami fizjologicznymi w soczewce wewnątrzgałkowej. To wada objawiająca się problemami ze skupieniem wzroku na bliskich obiektach. Więcej na jej temat mówi specjalistka z salonu Optometria Orkisz z Gdyni:

- Każda osoba, która ukończyła 40 rok życia jest narażona na prezbiopię. Jej objawy to problemy z czytaniem tekstu z bliska, szybkie męczenie wzroku, bóle głowy wywoływane próbami skupienia wzroku.

Co trzeba zrobić po zauważeniu wymienionych objawów? Jedynym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu optometrycznego i badanie wzroku. W żadnym wypadku nie należy zwlekać z wizytą. Po zdiagnozowaniu problemu specjaliści będą w stanie dobrać odpowiednie szkła.

Opracowanie:
Gdynia, pl. Górnośląski 1
tel. 734 124 436
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz