Materiał Partnera

Czym są obrazy piaskowe? Poznaj ich budowę oraz najlepszych producentów

Czym są obrazy piaskowe? Poznaj ich budowę oraz najlepszych producentów

Dzisiejsza branża dekoratorska bardzo często korzysta z nowatorskich technik wytwarzania produktów. To one mogą później zdobić między innymi nasze domy – tak jest w przypadku obrazów piaskowych, które świetnie nadają się do wystroju korytarzy, jadalni czy salonu. Poznaj niesamowitą technikę wytwarzania obrazów piaskowych, które w ostatnich latach są hitem branży dekoracji wnętrz, a także zapoznaj się z jednym z najlepszych producentów tego typu ozdób, z firmą Wena!

Budowa obrazów piaskowych i ich producent

Obrazy piaskowe podbiły rynek pamiątek, a także branżę dekoratorską. Ich niepowtarzalny wygląd zapewnia odpowiednia budowa. Obrazy piaskowe składają się z dwóch szyb sklejonych ze sobą. Pomiędzy nimi zachowana jest jednak niewielka przestrzeń wolna. Cała konstrukcja obudowana jest różnego rodzaju ramami: aluminiowymi, plastikowymi, drewnianymi, stalowymi czy ręcznie rzeźbionymi. Najważniejszym jednak elementem obrazów piaskowych jest hermetyczna przestrzeń wewnętrzna z komorą powietrzną. To właśnie specjalne poduszki powietrzne pozwalają na rozprowadzenie piasku pomiędzy szybkami. Ten pod wpływem ruchu i odpowiednio dobranych kolorów tworzy przepiękne abstrakcje artystyczne. Renomowanym producentem obrazów piaskowych jest firma Wena s.c. Oferuje ona bogactwo kolorystyczne i materiałowe wykorzystanych komponentów piaskowych. Ich obrazy wyróżnia również szeroka gama różnych formatów. Oprócz tego firma Wena zajmuje się produkcją obrazków do kolorowania, tworzeniem zabawek z filcu, a także pomocy plastycznych dla dzieci. Ogromną zaletą tego producenta są również usługi związane z grawerowaniem w drewnie, pleksi, skórze i na innych materiałach, a także usługi dystrybuowania materiałów plastycznych dla dzieci – firma Wena współpracuje z różnymi ośrodkami, takimi jak domy kultury czy przedszkola.

Piaskowe „krajobrazy”

Produkcja obrazów piaskowych – zwłaszcza tych o dużych rozmiarach – nie jest łatwa, o czym wiedzą specjaliści z firmy Wena. To oni tworzą zarówno rozwiązania ozdobne, które nadają się do stworzenia wystroju domu, jak i produkty, które mogą nadać się do chromoterapii i kształcenia wyobraźni dzieci. Obie te funkcje spełniają obrazy piaskowe. Widok swobodnie i delikatnie opadającego piasku tworzącego naturalne rysunki i abstrakcyjne krajobrazy działa kojąco na ludzki układ nerwowy. Produkty sprzedawane przez markę Wena służą zatem celom edukacyjnym i terapeutycznym. Mniejsze formatem obrazy piaskowe mogą zostać wykorzystane podczas zajęć z dziećmi. To świetny sposób na zabawę w skojarzenia.

Opracowanie:
Cisy 34
tel. 603 934 492
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz