Materiał Partnera

Czym są łóżka kontynentalne i do jakiego wnętrza najlepiej pasują?

Czym są łóżka kontynentalne i do jakiego wnętrza najlepiej pasują?
Łóżka kontynentalne mają specyficzną i bardzo masywną budowę, przez co nie zawsze będą pasowały do Twojej sypialni. Bez względu na to, czy wybierasz wystrój nowoczesny, czy klasyczny – ważne jest odpowiednie wyczucie estetyki podczas wyboru koloru i rodzaju obicia. Warto o pomoc poprosić producenta lub skorzystać generatorów mebli. Do jakich wnętrz najlepiej się wpasują łóżka kontynentalne? 

Nowoczesność czy klasycyzm?

Łóżka kontynentalne najlepiej odnajdują się w sypialniach klasycznych, urządzonych raczej ekskluzywnie. Są one wyjątkowo masywne, dlatego zabierają sporo przestrzeni. Z tego powodu nie sprawdzą się w pokojach bardzo małych np. pokoikach gościnnych lub dziecięcych. Nowoczesna sypialnia również nie wyklucza tego typu łóżka, gdyż w dzisiejszych czasach można dostosować je do niemal każdego wnętrza. Nowoczesne są przede wszystkim projekty proste, w stonowanych kolorach – zwykle czerni oraz bieli.

Firma Meble K&D zajmuje się produkcją łóżek kontynentalnych od wielu lat, a w swojej ofercie posiada dziesiątki różnorodnych modeli oraz tkanin przeznaczonych na obicie. Ze względu na stelaż wykonany z litego drewna, konstrukcja jest wyjątkowo mocna i odporna na obciążenie. Każdy mebel składa się z podwójnych materacy, podwójnej podstawy oraz charakterystycznych zagłówków i zanóżków. Wybierając rodzaj tapicerki, skup się nie tylko na walorach estetycznych, ale również łatwości pielęgnacji. Skóra i materiały skóropodobne łatwiej czyścić, jednak wymagają regularnej impregnacji.

Prywatne sypialnie i hotele

Tego typu łoża są uznawane za jedna z najwygodniejszych modeli na świecie, dlatego nie tylko wybiera się je do prywatnych sypialni, ale również w przypadku ekskluzywnych hoteli – zwłaszcza w pokojach małżeńskich i drogich dwuosobowych apartamentach. Materace stosowane w łóżkach kontynentalnych powinny być wyjątkowo sprężyste, ale niezbyt miękkie – by nie zapadać się i nie nadwyrężać kręgosłupa. Jedną z wielu zalet, o której warto wspomnieć, jest wyjątkowo pojemna skrzynia na pościele, która spokojnie pomieści nawet najbardziej puchate kołdry i poduszki.

Łóżka kontynentalne sprawdzają się doskonale wtedy, kiedy posiadamy sypialnię wyposażoną w telewizor, gdyż dzięki miękkim i odpowiednio wyprofilowanym zagłówkom możliwe jest oglądanie TV lub czytanie książki w pozycji siedzącej oraz półleżącej. Dokonując zakupu, zawsze należy spytać o rodzaj konstrukcji, gdyż tylko prawdziwe drewno jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku tak masywnych łóżek. Płyty i cienkie, klejone listewki nie sprawdzają się i po kilku latach (a niekiedy nawet miesiącach) mogą pękać.

Opracowanie:
Maków Podhalański, Wolności 244
tel. 889 113 144
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz