Materiał Partnera

Czym są krzesła zdrowotne?

Czym są krzesła zdrowotne?

W dzisiejszych czasach wielu producentów i sprzedawców nieprawidłowo używa terminu krzesła zdrowotne. Głównie stosują je w celu zwiększenia sprzedaży. Aczkolwiek mianem krzesła zdrowotnego można nazywać produkt, który zakwalifikowany jest do kategorii pomocy zdrowotnych, a efekty jego działania są potwierdzone badaniami i wymagającymi testami. Czym zatem dokładnie są zdrowotne krzesła?

Krzesła zdrowotne SpinaliS

Krzesła zdrowotne to takie, które pozytywnie przeszły badania i testy dotyczące pomocy medycznej. Obecnie na rynku dostępne są jedynie zdrowotne krzesła SpinaliS, które uzyskały pozytywne opinie po wielu testach i badaniach klinicznych. W praktyce oznacza to, że tego typu produkty spełniają surowe kryteria zakwalifikowania ich do kategorii pomocy medycznej, ponieważ pozytywnie wpływają na zdrowie osób korzystających z nich. Krzesła zdrowotne Spinalis to między innymi produkty, dzięki którym możliwe jest całodzienne siedzenie w zdrowy sposób. Na tle innych krzeseł wyróżniają się opatentowaną technologią siedziska, które znajduje się na sprężynie.

Wspomniana technologia ta umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa nawet podczas pochylania się nad powierzchnią roboczą. Ponadto możliwość nachylania się w różnych kierunkach daje efekt aktywnego siedzenia, co jest podstawą w ćwiczeniach mięśni, a do tego gwarantuje unikalną ruchomość miednicy. Podczas siedzenia mięśnie aktywują się za pomocą stymulacji sensomotorycznej. Taki sam efekt można uzyskać, siedząc na piłce rehabilitacyjnej. Dzięki korzystaniu z krzesła zdrowotnego oferowanego przez firmę SpinaliS dochodzi do aktywowania mięśni fazowych, które zazwyczaj są nieaktywne, a dodatkowo mięśnie posturalne mogą w tym czasie odczuć ulgę.

Na czym polega technologia zdrowotnych krzeseł SpinaliS?

W celu opracowania zdrowotnego krzesła i jego technologii udział brało wielu lekarzy i specjalistów zajmujących się na co dzień fizjoterapią. Technologia krzesła zdrowotnego oparta jest na mocowaniu siedziska na sprężynie, która ma symulować siedzenie na piłce rehabilitacyjnej. Efektem tego działania jest utrzymanie prawidłowej postawy kręgosłupa i całego ciała, dzięki czemu osoby korzystające z takiego krzesła nie odczuwają bólu pleców, w szczególności w obszarze bioder i szyi. Z kolei opieranie się w wygodne oparcie i korzystanie z podłokietników sprawia, że krzesła zdrowotne stanowią gwarancję bezpiecznego siedzenia nawet przez cały dzień.

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

W celu uzyskania najbardziej zadowalających efektów duże znaczenie ma prawidłowy wybór krzesła. Niestety duża grupa osób wciąż nie wie, jak to wykonać. Najważniejszym czynnikiem jest wpływ krzesła zdrowotnego na zdrowie osoby użytkującej. W tym celu warto sprawdzić, czy dany produkt faktycznie zmniejsza ból pleców, czy być może powoduje jego nasilenie. Jeżeli zależy nam na zdrowiu naszego kręgosłupa, to nie powinniśmy kierować się parametrami technicznymi, wyglądem czy ceną, chociaż te aspekty mają pewne znaczenie. Pod uwagę powinniśmy wziąć także czas trwania siedzenia każdego dnia. Zdrowotne krzesła są idealne, niezależnie od czasu, jaki na nich siedzimy. Z kolei krzesła biurowe są odpowiednie, gdy korzystamy z nich do dwóch godzin, a krzesła ergonomiczne nadają się do użytku nieprzekraczającego czterech godzin.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz