Artykuł sponsorowany

Czym są i jak wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Czym są i jak wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Wykonywanie prac na wysokości wymaga bezpiecznych rozwiązań, umożliwiających dotarcie do tych miejsc. Jeden ze skuteczniejszych sposobów stanowią podnośniki koszowe, które są nieocenione m.in. w branży budowlanej. Ich konstrukcja pozwala na precyzyjną i szybką realizację zlecenia. Istotne jest jednak zachowanie wszelkich zasad BHP oraz znajomość maszyny przez operatora. W wielu przypadkach wynajem urządzenia to najbardziej ekonomiczne wyjście.

Jak działają podnośniki koszowe?

Tą nazwą określa się urządzenia, które są przeznaczone do pracy na wysokościach. Jego cechą charakterystyczną jest kosz, znajdujący się na końcu ramienia hydraulicznego, które ma charakter przegubowy, teleskopowy lub nożycowy. Konstrukcja z reguły znajduje się na podwoziu samochodu ciężarowego, ale może być również sprzętem samojezdnym. Każda z wymienionych maszyn sprawdzi się w innych warunkach roboczych. Ostatni z wymienionych charakteryzuje się tym, że platforma unosi się wyłącznie w linii prostej w kierunku góra-dół. Z kolei dwa pozostałe mechanizmy mają o wiele większy zasięg i zakres ruchów, przez co sprawdzą się w sytuacjach, gdzie konieczne jest dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Ponadto podwozie z kabiną sterującą nie musi być w związku z tym ustawiane blisko celu.

Dzięki swojej budowie oraz możliwościom uniesienia platformy na duże wysokości są idealną alternatywą bądź uzupełnieniem takich narzędzi pracy jak drabina czy rusztowanie. Podnośniki koszowe pozwalają na bezpieczne przetransportowanie pracownika wraz z niezbędnymi narzędziami do miejsca wykonywania napraw, montażu lub innych zleconych zadań. Jest to znacznym ułatwieniem w stosunku do dwóch wymienionych wcześniej konstrukcji stosowanych przy pracach wysokościowych.

Jak obsługiwać urządzenie?

Operowanie podnośnikiem koszowym wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań, a osoba je wykonująca bezwzględnie musi odbyć odpowiednie szkolenia, zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, aby uzyskać odpowiednie uprawnienia. Tym dysponują między innymi pracownicy firmy Dźwigi Rybacki, znajdującej się w Wólce Majdańskiej. Obsługa bowiem wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego znajomość zasad działania urządzenia, jak i przepisów BHP jest obligatoryjna. Operator musi być w pełni skoncentrowany na swojej pracy i to do jego obowiązków należy między innymi skontrolowanie stabilności podłoża, na którym posadowiony jest podnośnik, a także ciężaru znajdującego się na platformie. Ponadto każdorazowo należy sprawdzić także parametry techniczne urządzenia, czyli sprawność wszystkich układów, elementów ostrzegawczych i sygnalizujących czy też poziom oleju i smaru. Nie można zapomnieć o zweryfikowaniu ewentualnych niebezpieczeństw znajdujących się w obrębie pola manewrowego podestu, czyli chociażby obecności linii energetycznych.

Gdzie przyda się podnośnik koszowy?

Urządzenia dźwignicowe znajdują powszechne zastosowanie przede wszystkim w branży budowlano-remontowej. Będą przydatne przy pracach elewacyjnych, na przykład remoncie, czyszczeniu, ocieplaniu. Z ich pomocą znacznie łatwiej jest naprawić cieknący dach lub uszkodzone rynny. Ich obecność jest również nieoceniona podczas wykonywania różnego rodzaju instalacji elektrycznych na ogromnych halach produkcyjnych bądź magazynowych. Duża kubatura tego rodzaju obiektów wymaga bowiem specjalistycznych rozwiązań w dotarciu do wysoko umiejscowionych elementów, które podlegają interwencji naprawczej lub montażowej. W takim przypadku jedynym słusznym i przede wszystkim ekonomicznym rozwiązaniem są właśnie podnośniki koszowe.

To właśnie taki sprzęt w głównej mierze ułatwia prace podczas ekspozycji reklam wielkoformatowych. Ich duże rozmiary wymuszają umieszczanie ich na dobrze widocznych punktach, takich jak elewacje budynków lub wolnostojące billboardy. Wykorzystanie podnośników koszowych zapewnia bowiem bezpieczny, sprawny i szybki montaż, jak również konserwację przekazów marketingowych w wyznaczonych do tego miejscach. Pozostając przy przestrzeni miejskiej, warto wspomnieć o konieczności pielęgnacji terenów zielonych, a konkretnie przycinaniu drzew tak, aby nie stanowiły zagrożenia dla przechodniów oraz kierowców. Z podnośników koszowych równie chętnie korzystają filmowcy i fotografowie. Nie da się ukryć, że wykonywanie ujęć z wysokich punktów powala uzyskać spektakularne efekty w realizowanej produkcji.

Czy warto wynajmować podnośnik?

Jeśli oferowane usługi nie wymagają stałego dostępu do podnośnika koszowego, to nie warto inwestować dużych nakładów pieniężnych we własne urządzenia oraz ich regularny serwis. W takiej sytuacji zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie stanowi jego wynajem od doświadczonych w tym zakresie firm. Ich doświadczenie pozwoli na dobór odpowiedniego do potrzeb danego zlecenia sprzętu.

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne podnośniki koszowe od sprawdzonych producentów, które można wynająć na dowolny okres czasu. Nasze maszyny doskonale zdają egzamin podczas prac na wysokości. Podnośniki koszowe mogą być wykorzystywane w takich pracach jak instalacja banerów czy billboardów. – zapewnia pracownik firmy Dźwigi Rybacki.

Dzięki tego rodzaju urządzeniom dźwignicowym wysokość nie stanowi przeszkody w wykonaniu niemal każdego zlecenia. Ponadto wynajmując podnośnik można mieć gwarancję, że sprzęt przechodzi regularne badania techniczne, co gwarantuje bezpieczną i rzetelną realizację usług.

Opracowanie:
Wólka Majdańska 14
tel. 605 316 147
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać