Artykuł sponsorowany

Czym są filtry patronowe?

Czym są filtry patronowe?

Do oczyszczania powietrza z pyłów suchych, mogą być stosowane filtry patronowe, które dzieli się na wiele rodzajów w zależności od ich wymiarów, użytego materiału filtracyjnego wynikającego z odpylanego medium, a także sposobu ich mocowania w urządzeniu filtracyjnym.

Filtry patronowe są alternatywą dla filtrów workowych i podobnie jak one zmniejszają emisję pyłów lotnych do atmosfery mając ogromny wpływ na wdychane przez nas powietrze. Z czego są zbudowane i jakie mają zastosowanie filtry patronowe? Poniżej krótka charakterystyka.

Gdzie stosuje się filtry patronowe?

Filtr patronowy w porównaniu do filtra workowego charakteryzuje się większą powierzchnią filtracji przy zachowaniu mniejszych gabarytów urządzenia. Przeznaczony jest do separacji pyłów lekkich, które powstają podczas obróbki metali lub tworzyw sztucznych, a także pyłów i dymów spawalniczych. Znajduje on także zastosowanie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, przy odpylaniu gazów spawalniczych, farb proszkowych oraz pyłów śrutowych, a także w odlewniach i galwanizerniach.

Z czego jest zbudowany i jak działa filtr patronowy?

Filtry patronowe to wymienne wkłady filtracyjne posiadające wypełnienie w postaci plisowanego materiału filtracyjnego. W filtrach tych materiałem filtracyjnym jest zazwyczaj poliester lub celuloza ale stosuje się także plisy z polipropylenu, metaaramidu, a także teflonu (ptfe).

W trakcie pracy zanieczyszczone powietrze za pomocą wentylatora kierowane jest do komory filtracyjnej, by po oczyszczeniu i odseparowaniu pyłów zostać oddane do atmosfery.

Aspektami związanymi z oczyszczaniem powietrza oddawanego do atmosfery podczas procesów produkcyjnych i przemysłowych zajmuje się firma ITC Eco. Jest to przedsiębiorstwo posiadające duże doświadczenie w dziedzinie oczyszczania powietrza procesowego i oferuje wysokiej jakości rozwiązania, a także fachowe doradztwo oraz kompleksową obsługę przedsiębiorstw objętych restrykcyjnymi normami ekologicznymi w zakresie redukcji zapylenia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz