Materiał Partnera

Czym są elektronarzędzia i ich popularne rodzaje

Czym są elektronarzędzia i ich popularne rodzaje

Elektronarzędzia to narzędzia, które do działania wymagają prądu elektrycznego. W dzisiejszych czasach są one bardzo popularne do wykonywania wielu prac. Elektronarzędzia wypierają tradycyjne ręczne narzędzia, ponieważ ich wykorzystywanie jest łatwiejsze, a praca idzie szybciej. Jakie są popularne elektronarzędzia i czym się charakteryzują?

Elektronarzędzia – czym są i jakie są ich popularne rodzaje?

Elektronarzędzia to nic innego, jak narzędzia, które zasilane są prądem elektrycznym. Ich wykorzystywanie umożliwia szybsze i łatwiejsze wykonanie prac. Elektronarzędzia zastępują w wielu czynnościach tradycyjne ręczne narzędzia. Urządzenia na prąd oprócz swoich zalet posiadają również niewielkie wady. Przede wszystkim należy do nich to, że działają na prąd, więc gdy go nie ma, wówczas nie można ich stosować. Kolejną mała wadą tych produktów jest to, że są one przewodowe, czyli musza mieć stałe podłączenie do kontaktu. Jednak wady te nie są na tyle poważne, by nie stosować elektronarzędzi.

Elektronarzędzia są popularne nie tylko w warsztatach, lecz również w przydomowych garażach, a nawet w domach. Pod nazwą elektronarzędzi kryje się wiele urządzeń. Najpopularniejsze z nich, które znajdziemy w ofercie firmy Efem to z pewnością:

  • wiertarki,
  • szlifierki
  • tokarki,
  • frezarki,
  • pilarki,
  • opalarki,
  • wkrętarki.

Charakterystyka najpopularniejszych elektronarzędzi

Dla wielu osób najpopularniejszym urządzeniem zaliczanym do elektronarzędzi jest wiertarka. Korzystają z niej nie tylko mechanicy, czy inny fachowcy, lecz również wszystkie osoby, które lubią majsterkowanie. Wiertarka, jak sama nazwa wskazuje służy do wiercenia otworów. Urządzenie to może wykorzystywać rozmaite typy wierteł, dzięki czemu możliwe jest wiercenie otworów w najróżniejszych materiałach, jak np. w drewnie, stali, plastiku, a nawet w betonie. Wiertarki można wyposażyć w specjalne nakładki, dzięki którym możliwe będzie wykonanie większych otworów, a nawet wszlifowanie danej powierzchni. Najczęściej takie działania możliwe są do przeprowadzenia w drewnie. Do wiertarek zaliczają się również inne elektronarzędzie, którymi są młotowiertarka, wiertarka udarowa i wiertarka kątowa.

Kolejnym popularnym elektronarzędziem jest szlifierka. Służy ona oczywiście do szlifowanie powierzchni. Szlifowanie to obrabianie i wykończenie danego materiału w taki sposób, aby ten był równy i gładki, a na jego powierzchni nie było żadnych wystających elementów. Wśród szlifierek można wyróżnić szlifierki taśmowe, szlifierki kątowe, szlifierki stołowe i szlifierki wibracyjne.

Elektronarzędziem, które wykorzystywane jest do cięcia różnego typu materiałów jest pilarka. Pilarka umożliwia cięcie drewna, stali, a nawet kamieni. Do najczęściej spotykanych i wykorzystywanych pilarek zaliczają się pilarki tarczowe, pilarki ukośne, pilarki diamentowe i pilarki stołowe.

Dość dużą popularnością cieszą się również wkrętarki. Narzędzie to wykorzystywane jest przede wszystkim do wkręcania śrub i wkrętów. Można powiedzieć, że wkrętarka to elektryczny śrubokręt. Urządzenie to najczęściej posiada wymienne końcówki, które umożliwiają wkręcanie różnego rodzaju śrub. Na rynku znajdziemy m.in. wkrętarki udarowe.

Opracowanie:
Otrębusy, Warszawska 33
tel. 22 759 38 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz