Materiał Partnera

Czym powinny się charakteryzować meble medyczne?

Czym powinny się charakteryzować meble medyczne?

Odwiedzając lekarza, aptekę czy szpital, za każdym razem korzystamy ze specjalistycznie wyposażonych wnętrz. Meble medyczne są bardzo istotnym elementem każdej placówki zdrowotnej, dlatego muszą być opracowane jedynie przez najlepszych producentów. Nierzadko muszą być wykonane na wymiar, dopasowane do potrzeb danego miejsca. Czym dokładnie powinny charakteryzować się tego typu meble i gdzie można je kupić?

Funkcjonalny gabinet

Lekarz przyjmujący pacjentów w swoim gabinecie musi posiadać niezbędne do utrzymania właściwego porządku meble. Potrzebne są one do przechowywania wszelkiej dokumentacji medycznej, ale i sprzętu lekarskiego. Sporych rozmiarów biurko, które będzie zawierało odpowiednią ilość szuflad to niekiedy problem, jeżeli przegląda się jedynie oferty tradycyjnych sklepów, należących do wielkich sieci. Ważne jest też zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich do tajnych przecież dokumentów. Szuflada musi więc być zamykana na klucz lub specjalny zamek, który pozwoli na jej otwarcie jedynie osobom dopuszczonym do tego – lekarzowi lub personelowi. Wielogodzinne przyjmowanie pacjentów jest męczące, dlatego biurko musi być wykonane funkcjonalnie i ergonomicznie. Pozwoli to na zachowanie odpowiedniej postawy przy pracy. W przypadku specjalistycznych mebli medycznych tego typu wykonuje się projekty na zamówienie – firma Es-Design Ewa Sochal produkuje najwyższej jakości elementy wyposażenia wnętrz. Warto zaufać profesjonalistom i wybrać meble na wymiar. Dzięki  temu mamy pewność, że zmieszczą się one w danym pomieszczeniu i będą wykonane zgodnie z potrzebami, wymaganiami i przeznaczeniem – są to cechy niewątpliwie bardzo istotne szczególnie w przypadku mebli medycznych.

Odporne szafki        

Przechowywanie leków i wszelkich akcesoriów medycznych to nie lada wyzwanie. Muszą być one trzymane w sterylnych warunkach, zabezpieczone przed dostępem osób niepożądanych. Istotna jest też dobra organizacja – szafki używane w placówkach medycznych zazwyczaj mają przeszklone drzwi, dzięki czemu łatwo sprawdzić, co znajduje się w środku. Te specjalne, sterylne meble nierzadko muszą być też mobilne. Oznacza to, że szafka powinna posiadać małe kółka, które ułatwią jej przemieszczenie z jednego pomieszczenia do innego. Meble medyczne muszą być wykonane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, a ze względu na ich zróżnicowane przeznaczenie, warto skonsultować ich wykonanie ze specjalnym zakładem. Realizacja mebli na wymiar sprawdza się zatem nie tylko w aranżacji wnętrz domów i mieszkań, ale i gabinetów lekarskich i pomieszczeń medycznych. W obu przypadkach należy jednak zadbać o to, by wyposażenie zostało wyprodukowane przez doświadczoną firmę, realizującą nawet najtrudniejsze projekty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz