Materiał Partnera

Czym powinny charakteryzować się meble nowoczesne?

Czym powinny charakteryzować się meble nowoczesne?

Meble towarzyszą nam od wieków. Przez ten czas zmieniały się ich style, materiały wykonania oraz technologie produkcji. Ich podstawowe funkcje jednak pozostają bez zmian. I o tym nie mogą zapominać producenci mebli nowoczesnych. O czym jeszcze powinni pamiętać, aby tworzone przez nich meble wychodziły naprzeciw wszystkim potrzebom współczesnych klientów?

Najwyższa jakość

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta mebli. Możemy wybierać spośród wielu stylów, materiałów wykonania i stopni jakości, które nie zawsze przekładają się na cenę produktu. Powstaje zatem pytanie, czym powinny się wyróżniać meble nowoczesne?

Przede wszystkim powinny być najwyższej jakości. Meble należą bowiem do produktów, których używamy na co dzień, a ich zakup to decyzja na lata. Muszą być solidne i trwałe. Dlatego też profesjonalni producenci nowoczesnych mebli tworzą je ręcznie.

Ręczna produkcja w XXI wieku? Paradoks? Raczej powrót do tradycyjnych metod przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. To jest możliwe, a efektem takich działań są wysokiej jakości, trwałe i wytrzymałe meble.

Praktyczność 

Nowoczesny produkt często kojarzy nam się z czymś, co ma modny design, ale niekoniecznie spełnia nasze potrzeby. Tak bywa w przypadku mebli, których producenci nie szanują potrzeb swoich klientów. Każdy mebel zaś, bez wyjątku, musi być praktyczny. Można wręcz powiedzieć, że ta cecha wynika z jego definicji.

Meble nowoczesne – meble na miarę potrzeb

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z rodzinnej firmy RAMARO, która specjalizuje się w produkcji mebli nowoczesnych: Meble nowoczesne muszą także spełniać oczekiwania i potrzeby współczesnego klienta. A wśród tych bardzo ważną rolę odgrywa szeroko pojęty indywidualizm. Obecnie chcemy bowiem otaczać się przedmiotami o wyjątkowym wyglądzie, który będzie podkreślał nasz styl i charakter. Pragniemy również posiadać rzeczy, które będą w stanie w pełni realizować nasze potrzeby. Zasada ta dotyczy w szczególności mebli, z których korzystamy na co dzień i które mocno eksploatujemy. Dlatego nasze meble powstają na indywidualne zamówienia. Każdy klient może dowolnie zmodyfikować projekt w zakresie wymiarów czy obicia. A bogaty wybór wysokiej jakości materiałów pozwala na stworzenie takiego mebla – narożnika, sofy czy fotela, który wyrazi jego własny, indywidualny styl, odpowiadając jednocześnie na wszystkie potrzeby.

Modne wzornictwo i ponadczasowa estetyka

Modne i ponadczasowe? Wbrew pozorom określenia te nie muszą się wzajemnie wykluczać. Okazuje się bowiem, że dziś modny mebel może być ponadczasowy. Jak już wyżej wspominaliśmy, style zmieniają się wraz z czasem. Niektóre wzory jednak są ponadczasowe i towarzyszą nam niezmiennie od setek lat. A profesjonalni producenci i ich projektanci wiedzą, jak umiejętnie łączyć tradycyjne i ponadczasowe wzornictwo z nowoczesnymi trendami i rozwiązaniami.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz