Artykuł sponsorowany

Czym powinna wyróżniać się dobra polisa na życie? Wyjaśnia specjalistka Monika Nowakowska

Czym powinna wyróżniać się dobra polisa na życie? Wyjaśnia specjalistka Monika Nowakowska

Ubezpieczenia na życie pozwalają zabezpieczyć własne finanse i kwestie ekonomiczne wszystkich swoich członków rodziny w przypadku różnych nieszczęśliwych oraz niespodziewanych zdarzeń. Dotyczą one wypłacania świadczeń po śmierci ubezpieczonego czy na wypadek ciężkiej choroby. Pamiętać jednak należy, że w zależności do oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz parametrów wybranej polisy zakres ochrony może być różnych. Czym powinna się zatem wyróżniać dobra umowa ubezpieczenia na życie? O tym opowiada specjalista do spraw ubezpieczeń Monika Nowakowska, która prowadzi w Gnieźnie biuro FINANSE I UBEZPIECZENIA.

Szeroki zakres podstawowej ochrony

Pierwszym wyznacznikiem tego, iż dana polisa na życie jest warta naszej uwagi, jest jej szeroki zakres ochrony już w wersji podstawowej. Specjalista do spraw ubezpieczeń Monika Nowakowska wyjaśnia, iż dobre ubezpieczenie powinno gwarantować wsparcie finansowe w przypadku:

  • śmierci ubezpieczonego lub jego członka rodziny,
  • leczenia szpitalnego,
  • leczenia ciężkich chorób,
  • w tym tych paliatywnych i przewlekłych,
  • stwierdzenia niezdolności do wykonywania pracy lub samodzielnego funkcjonowania w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Dodać warto, że dobra polisa już w podstawowym zakresie ochrony pozwala zabezpieczyć nie tylko osobę ubezpieczoną i jego małżonka, ale także dzieci czy dalszych krewnych. W niektórych przypadkach limit dotyczy 5 osób, a inni ubezpieczyciele gwarantują parasol ochronny nawet dla większej liczby ubezpieczonych.

Dodatkowe pakiety ochronne

Prócz szerokiego podstawowego zakresu ochrony dobra polisa na życie powinny umożliwiać ubezpieczonemu elastyczne dobieranie pakietów dodatkowych. Monika Nowakowska z biura ubezpieczeniowego FINANSE I UBEZPIECZENIA poleca rozważanie zakupu ubezpieczeń m.in. z medycznym assistance. To wtedy liczyć można na darmowe wizyty u dentystów czy innych lekarzy specjalistów, a także na dopłaty do leków nierefundowanych. W ramach medycznego assistance na ogół ubezpieczony ma również dostęp do całodobowej infolinii zdrowotnej. Jakie jeszcze rozszerzenia oferują najlepsi ubezpieczyciele na polskim rynku?

Wśród pakietów dodatkowych do polis na życie można znaleźć np.:

  • pakiet narodziny dziecka, czyli wypłata pieniędzy na wyprawkę już po narodzinach dziecka,
  • pakiet serwisu domowego, czyli bezpłatne usługi elektryków, hydraulików, informatyków (np. limit 3 razy w roku),
  • pakiet turystyczny, czyli wchodzące w skład polisy na życie ubezpieczenie turystyczne (np. do wykorzystania raz w roku).

Korzystna cena polisy na życie

Dobra polisa na życie to nie tylko szeroki zakres podstawowej i dodatkowej ochrony. Musi ona być też atrakcyjna cenowo. Co to oznacza? Suma ubezpieczeniowa oraz wysokość składki to wypadkowe wielu czynników, do których zalicza się: wybrany zakres ochrony, okres ubezpieczenia, wiek ubezpieczonego, rodzaj wykonywanego zawodu, sposób zapłaty za polisę (składki miesięczne, roczne itd.), a także różnego typu prowizje. Ubezpieczyciel powinien proponować zatem klientom indywidualne warunki i sprawiedliwe ceny. Potwierdza to specjalista do spraw ubezpieczeń Monika Nowakowska, która pomaga wybrać właściwą polisę, negocjując również warunki umowy.

Ważną kwestią przy zwieraniu umów ubezpieczeniowych jest także weryfikacja klauzul oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Monika Nowakowska zaznacza, że wiele polis wyklucza np. wypłacanie pieniędzy na leczenie niektórych chorób czy po wypadkach na skutek uprawiania sportów. Zawsze należy zatem dokładnie prześledzić treść umowy tak, by ocenić, czy rzeczywiście jest ona atrakcyjna. Najlepiej w tym celu zgłosić się właśnie do biura FINANSE I UBEZPIECZENIA!

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz