Materiał Partnera

Czym powinien wyróżniać się dobry trener personalny/dietetyk?

Czym powinien wyróżniać się dobry trener personalny/dietetyk?

Marzysz o pięknej sylwetce? Potrzebujesz energii do działania? Chcesz zmienić swoje przyzwyczajenia dnia codziennego? Samemu bardzo ciężko zmotywować się i wdrożyć odpowiednie działania. Dzisiaj lepiej współpracować z dobrym trenerem personalnym łączącym swoją pracę z dietetyką. Dowiedz się, czym powinien wyróżniać się taki specjalista!

Indywidualne podejście

Przede wszystkim dobry trener personalny łączący swoją pracę z dziedziną dietetyki to specjalista uniwersalny, który jest w stanie pomóc osobom aktywnym fizycznie, jak i tym prowadzącym siedzący tryb życia. Najlepsi eksperci pomagają alergikom, astmatykom, seniorom, sportowcom, osobom z nadciśnieniem tętniczym, cukrzykom, czyli wszystkim zainteresowanym, bez względu na płeć, wiek, a także życiowe przyzwyczajenia i stan zdrowia. Ważne jest jednak objęcie danej osoby indywidualnym podejściem – inny plan treningowy i dieta, będą idealne dla nastolatka chcącego przybrać na wadzę, a odmienny dla wspomnianego astmatyka, który musi ograniczać aktywność fizyczną.Profesjonalne badania

Bardzo ważne w pracy dzisiejszych trenerów personalnych i dietetyków, jest wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Mowa o urządzeniach, które pozwalają określić poziom wody i tłuszczu w organizmie, a także wszystkich ważnych mikroelementów: witamin, minerałów, hormonów, a nawet szkodliwych substancji i metali ciężkich. Tego typu kompleksowe badanie, również układu krwionośnego, limfatycznego oraz pokarmowego, pozwala przeprowadzić tzw. analizator kwantowy. Jest to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych technologii wykorzystywanych w dietetyce.

Wsparcie psychologiczne

Trener personalny oraz dietetyk, to nie tylko plan treningowy i odpowiednia dieta. Cały proces zmiany trybu życia, żywienia oraz aktywności fizycznej, należy rozpocząć w głowie. Dobry trener to zatem motywator, który potrafi podnieść na duchu oraz aktywować swoich podopiecznych do działania. Szczególnie jest to ważne dla osób, które borykają się z nie tylko chorobami, czy brakiem motywacji do ćwiczeń, ale także które mają problemy z akceptacją własnej osoby oraz swojego ciała.

Dobra dieta

Po odpowiednich analizach i szerokim wywiadzie, trener personalny będący również dietetykiem, może przejść do sporządzenia idealnej dla nas diety. Warto przy tym wiedzieć, że są one konstruowane w taki sposób, abyśmy mieli czas na przygotowywanie określonych potraw, a także, aby one nam w 100% odpowiadały smakowo. Jeśli jesteś łakomczuchem, dobry dietetyk wprowadzi do Twojego planu odpowiednie produkty, które np. zmniejszą popęd do słodyczy, czy też będą dla nich równie atrakcyjnym zamiennikiem!

Idealny plan treningowy

Plan treningowy to razem z dietą podstawa dążenia ku zdrowemu i pięknemu ciału. Musi on uwzględniać jednak wszystkie aktywności fizyczne naszego codziennego funkcjonowania. Dobry trener nie tylko zwróci uwagę na stopień naszej gibkości, masę ciała i mięśni, budowę szkieletu, czy wydolność fizyczną, ale także na to, jaką pracę wykonujemy i ile wykorzystujemy energii podczas całego dnia. Tylko zindywidualizowany plan pozwoli Ci przytyć, schudnąć, pozbyć się cellulitu, czy uzyskać piękną skórę i tzw. „power” do dalszego działania.

Pamiętaj jednak o tym, że samemu ciężko osiągnąć upragniony efekt wizualny, a także zdrowotny. Zawsze lepiej zgłaszać się do takich specjalistów, jak Katarzyna Kuligowska z Rumii, która prowadzi tam swój Klub Fitness!

Opracowanie:
Rumia, Poprzeczna 6
tel. 535 156 735
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz