Materiał Partnera

Czym powinien cechować się profesjonalny serwis dźwigów?

Czym powinien cechować się profesjonalny serwis dźwigów?

Urządzenia transportu bliskiego podlegają ścisłej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Ich naprawy powinny być realizowane jedynie w profesjonalnych i certyfikowanych serwisach. Ważne, aby przed oddaniem dźwigu do konserwacji zapoznać się z posiadanymi przez warsztat uprawnieniami, a także zorientować się, jakim doświadczeniem w branży dysponuje. Nie bez znaczenia będzie także gwarancja oryginalnych części zamiennych.

Odpowiednie certyfikaty

To podstawa w działalności rzetelnych warsztatów oferujących usługi naprawcze i konserwacyjne tego typu urządzeń. Wszelkie dźwigi, suwnice, podnośniki, żurawie zaliczają się do urządzeń transportu bliskiego. Nie tylko ich obsługa wymaga odpowiednich uprawnień, ale również czynności serwisowe. Stosowne zezwolenia są wydawane przez odpowiedni organ dozoru technicznego, gdzie mechanicy muszą zdać odpowiednie egzaminy, aby uzyskać kwalifikacje do pracy w zawodzie. Reguluje to ustawa z dnia 21 grudnia 2000 roku o dozorze technicznym. Na odpowiednio wykształconych i wyszkolonych specjalistów można liczyć między innymi w warsztacie naprawy dźwigów Henryka Szokalskiego w Łodzi. Niemniej jednak poza wyspecjalizowaną kadrą, sam warsztat jest zobowiązany do spełnienia szeregu warunków, aby móc legalnie rozpocząć działalność w branży. Należą do nich między innymi: właściwa technologia naprawy, obecność organu odpowiedzialnego za kontrolę jakości napraw, rozbudowane zaplecze techniczne.

Doświadczenie w branży

Drugą bardzo istotną kwestię stanowi czas praktyki oraz obecności serwisu na rynku. To aspekt, który z pewnością wskazuje na zaangażowanie pracowników w powierzane im zadania naprawcze. Poza zdobyciem właściwych uprawnień mechanicy powinni się nieustannie doszkalać, co pozwoli na poznanie innowacyjnych technik konserwacyjnych. Takie działania przekładają się bezpośrednio na jakość wykonywanych usług. Naprawa żurawi i podnośników wymaga szerokiej wiedzy oraz umiejętności, z takich dziedzin jak na przykład: obróbka skrawaniem, hydraulika siłowa, spawanie atestowe, sporządzanie dokumentacji UTB. Ponadto długi czas działalności warsztatu sprzyja nawiązywaniu licznych kontaktów i współpracy ze znanymi producentami, co także ma znaczenie dla rzetelnie wykonanych zabiegów konserwacyjnych.

Nowoczesne technologie

Bez odpowiednich narzędzi i bogatego parku maszynowego trudno byłoby zastosować pracownikom serwisu ich wiedzę, doświadczenie w praktyce. Wyposażenie warsztatu także odgrywa niebagatelną rolę. Dzięki mnogości narzędzi oraz sprzętu możliwa będzie naprawa różnego typu dźwigów, jak również żurawi, podnośników, a nawet wózków widłowych. Nawet najbardziej poważne usterki będą mogły zostać usunięte solidnie, ale przede wszystkim w krótkim czasie. Dodatkowy atut stanowi dysponowanie oryginalnymi częściami zamiennymi, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania maszyn, tak aby nie stanowiły dla nikogo zagrożenia na placu budowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz