Materiał Partnera

Czym konkretnie może zająć się elektromechanik?

Czym konkretnie może zająć się elektromechanik?

Nowoczesne samochody składają się głównie z układów elektronicznych, które sterują nie tylko elementami wyposażenia wnętrz, ale też istotnymi komponentami jednostki napędowej i jej pracą. W momencie awarii nierzadko dochodzi nawet do uniemożliwienia dalszej jazdy, co z kolei wymusza wizytę u elektromechanika. Czym konkretnie może się on zająć w ramach świadczonych usług?

Kompleksowa diagnostyka

Jednym z najważniejszych elementów szybkiego wyeliminowania usterki związanej z elektryką samochodu jest odnalezienie jej źródła. Pomoże w tym specjalistyczna diagnostyka komputerowa, którą jest w stanie wykonać elektromechanik. Dzięki przystosowanemu do konkretnej marki i modelu komputerowi uzyska on informacje o problemie przekazywane przez auto, co pozwoli w krótkim czasie dokonać niezbędnej naprawy. Warsztat Merc Prog jest w stanie w tym zakresie kompleksowo zająć się samochodami marki Mercedes, w których może też wykonać kodowanie czy programowanie – oferta dotyczy nawet najnowszych modeli. Elektromechanik może również zająć się dopisywaniem używanych modułów, programowaniem czy też naprawą modułów sterujących. W wielu przypadkach kierowcy mają problemy z kluczykami elektronicznymi. Ich naprawa nie należy do prostych, dlatego należy ją powierzyć elektromechanikowi, który bez większych problemów zakoduje nowoczesny kluczyk. Co ciekawe, dzięki usługom tego typu warsztatów można też auto dodatkowo doposażyć – dotyczy to także samochodów będących na gwarancji. Co jeszcze jest w stanie wykonać elektromechanik?

Naprawa i nie tylko

Elektromechanik oprócz kompleksowej diagnostyki i czynności dodatkowych zajmuje się przede wszystkim naprawą uszkodzonych układów w nowoczesnych samochodach, dzięki czemu przywrócone zostaje optymalne funkcjonowanie pojazdu. Wszelkie elementy związane z elektroniką ulegające awarii mogą być wyeliminowane w specjalistycznym warsztacie elektromechanicznym. Zajmie się on sterownikami czy aktualizacją oprogramowania w aucie, a także bardziej skomplikowanymi czynnościami serwisowymi. Dobry elektromechanik jest bowiem w stanie dokonać precyzyjnej konwersji samochodu na model po liftingu, dostosuje też auto pochodzące z rynku brytyjskiego lub nawet amerykańskiego. Dzięki temu pojazd kupiony w kraju, w którym stosowane są inne wymogi odnośnie poszczególnych elementów technicznych, może być bez przeszkód eksploatowany na polskich drogach i nie stanowi on zagrożenia zarówno dla jego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Warto wiedzieć, że elektromechanik może również zadbać o zwiększenie mocy silnika poprzez tuning programowy. Popularny zabieg musi być wykonany przez specjalistę, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie ilości koni mechanicznych, co przełoży się na lepsze przyspieszenie, ale też mniejsze spalanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz