Materiał Partnera

Czym kierować się wybierając ekipę zajmującą się budową basenów?

Czym kierować się wybierając ekipę zajmującą się budową basenów?

Niejednemu marzy się własny basen w ogrodzie lub w jednym z domowych pomieszczeń. Można w ten sposób uzyskać swoje prywatne miejsce rekreacji, dostępne 24 godz/dobę. Jeśli jednak celem jest profesjonalnie zamontowany basen, szkoda czasu i energii, by zajmować się tym na własna rękę. W pierwszej chwili może się wydawać, że dzięki samodzielnej pracy koszta będą znacznie niższe. Późniejsze efekty mogą jednak nie być zadowalające.


Budowa basenu

Wybierając firmę zajmującą się budową basenów należy brać pod uwagę te, które zajmują się każdym kolejnym etapem instalacji. Po pierwsze należy przygotować miejsce na basen, a więc zrobić wykop. Jego wielkość musi być adekwatna do kształtu basenu, jaki chcemy uzyskać. Wykop może być wykonany ręcznie lub przy pomocy maszyny. Później następuje instalacja siatki zbrojeniowej na dnie, a teren zaczyna się osadzać. Następnie stawiamy nieckę basenu, uformowaną z bloczków, które później tynkujemy. Wnętrze basenu wykładamy geodezyjną wykładziną, montujemy dysze i reflektory. Zasypujemy teren wokół basenu i wedle upodobań wybieramy rodzaj materiału na obejście basenu.

Atrakcje wodne

Istnieją firmy proponujące urozmaicenie basenu za pomocą wymyślnych atrakcji. Możemy skorzystać z proponowanych przez Wodex hydromasaży, gejzerów lub przeciwprądów. Dzięki ich zastosowaniu nasz basen spełni nie tylko funkcję rekreacyjną, ale również leczniczą. Jeśli natomiast skorzystamy z urozmaiceń w stylu kurtyny wodnej, biczów, wodospadów czy grzybków, uzyskamy swój prywatny obiekt rozrywki. 

Projekt

Wygląd i kształt basenu powinny być dopasowane do stylu domu, ogrodu, a także do gustu właścicieli. Ustalając wymiary, należy również wziąć pod uwagę ile osób może maksymalnie przebywać w basenie. Współczesne projekty już od dawna odbiegają od tradycyjnych, prostokątnych zbiorników. Jeśli marzy nam się oryginalny design, decydujmy się na formy pozbawione kątów wklęsłych. Wszelkie wystające elementy mogą bowiem sprawić, że uderzymy się w nie podczas pływania. Poza tym niecki o delikatnych kształtach są prostsze w czyszczeniu. Wygląd basenu zależy od fantazji zamawiającego, jednak jego projekt należy zlecić doświadczonym fachowcom. Inspiracje można czerpać z galerii zdjęć, na których Wodex prezentuje swoje dotychczasowe realizacje. Elementami, dzięki którym możemy zaaranżować zbiornik według swojego uznania będą stylowe mozaiki i efektowne światła.

Dodatkowe korzyści

Budowa basenu wiąże się oczywiście z kosztami. Uzyskiwany komfort i atrakcje zwracają nam jednak wydatki z nawiązką. Obiekt, który otrzymamy nie spełnia jedynie funkcji wypoczynkowej w upalne dni lata, ale działa na nas uzdrawiająco. Niewielkim wysiłkiem możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Mięśnie naszego ciała napinają się, pokonując opór wody, nawet jeśli tylko się w niej poruszamy (nie pływamy). Co więcej basen jest najczęściej zalecanym rozwiązaniem przez lekarzy, jeśli u dzieci występują problemy z kręgosłupem. Najbardziej zadowalające są jednak oczywiste korzyści związane z własnego punktu rekreacyjnego. Nie jesteśmy już zmuszeni do uciążliwego pakowania toreb sportowych i przemieszczania się do pływalni publicznej. Z resztą, nigdy nie jesteśmy pewni z kim dzielimy basen ogólnodostępny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz