Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy wyborze wyrobów mleczarskich?

Czym kierować się przy wyborze wyrobów mleczarskich?

W codziennej diecie każdego z nas nie powinno brakować produktów mlecznych. Dzięki spożywaniu różnych wyrobów mleczarskich uzupełniamy naszą naturalną florę bakteryjną, zwiększamy odporność naszego organizmu, dostarczamy mu niezbędne składniki odżywcze w postaci: łatwo przyswajalnego wapnia, wysokowartościowego białka oraz witamin D, oraz z grupy B. Czy każde mleko jest zdrowe? Czy każdy jogurt naturalny, jest naturalny?

Reklama jest dźwignią handlu. W przypadku przemysłu mlecznego, który opierać się powinien na oferowaniu klientom produktów bazujących na mleku, tj. powstających w wyniku jego przetwarzania jest to prawda.

Kupuj sprawdzone produkty firm z tradycją

Pomimo stosowania szeregu przepisów normalizujących funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mleka istnieją firmy, które do tradycyjnych produktów pochodzenia mlecznego dodają takie substancje, jak: mleko w proszku, sztuczne zagęstniki, syrop glukozowo-fruktozowy, sztuczne aromaty. Jest to spowodowane prostym faktem – dosłodzone produkty smakują lepiej, dłużej się przechowują i co najważniejsze więcej się ich sprzeda. Fakt, iż kupowany jogurt naturalny, który powinien być prosty w składzie i opierać się wyłącznie na: mleku pasteryzowanym i żywymi kulturami bakterii jogurtowych, zawiera niebotyczne ilości cukru, jest raczej nienaturalny, niż naturalny producentów reklam nie interesuje.

Wyłącznie zakłady mleczarskie oparte na tradycji, które istniejąc dziesiątki lat na rynku, dbają o właściwy proces technologiczny wytwarzanych produktów mlecznych. Są gwarantem spożywania naprawdę zdrowych produktów. Doskonałym przykładem firmy zajmującej się przetwórstwem mlecznym jest firma Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Jarocina, która od samego początku istnienia firmy stawia przede wszystkim na zdrowie. Od pierwszych dni istnienia firmy oferuje np. Maślankę naturalną 1,5% o tym samym naturalnym składzie, czyli mleku i kulturami bakterii, bez żadnych ulepszaczy smaku, cukru, czy substancji konserwujących.

Kupuj sprawdzone polskie wyroby mleczne nieimportowane

Otwarcie granic, wolna wymiana handlowa sprawia, że również w branży mleczarskiej w Polsce zdarza się spotykać produkty mleczne z importu. Warto czytać etykiety. Nie tylko dowiemy się z nich o składzie interesującego nas produktu, ale przede wszystkim zobaczymy, skąd pochodzi dany produkt. Nie oszukujmy się, sprawa jest oczywista. Jeśli mleko ma jechać tysiące km i tam dopiero poddawane być obróbce, zdrowsze są te, które są oparte na polskim mleku, których droga do przetwórni mlecznej była optymalnie krótka. Wybierając polskie produkty mleczne mamy zapewnione niższe ceny i co ważne, wspieramy polskich rolników, polski rynek pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz