Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze warsztatu samochodowego?

Czym kierować się przy wyborze warsztatu samochodowego?

Obecnie niemal każda rodzina posiada minimum jedno auto. Nie wszyscy są szczęśliwymi posiadaczami nowych, prosto z salonu aut. Duża ich część to samochody używane, które wymagają nie tylko (tak jak pozostałe auta) przeglądów okresowych, ale od czasu do czasu podreperowania części podatnych na zużycie naturalne czy też małych niedomagań, które mogą zdarzyć się każdemu użytkownikowi dróg. Zobaczmy, jak wybrać idealny warsztat samochodowy?

Na rynku napraw samochodów panuje duża konkurencja, jakość świadczonych usług i koszty napraw bywają naprawdę różne.

Podpytaj, poszperaj – opinia ma znaczenie

Najbezpieczniej w sytuacji, kiedy spotka nas usterka w aucie nie szukać pomocy po omacku, tylko udać się do wybranego wcześniej warsztatu. Nieuczciwych serwisów aut niestety nie brakuje. Aby się przed nimi ustrzec, dobrze poświęcić trochę czasu i zbadać, co nasza najbliższa okolica może nam zaoferować w kwestii napraw aut.

To, co wyróżnia dobry punkt napraw pojazdów to reputacja warsztatu. Ważne, aby była ona spójna, zarówno, jeśli chodzi o komentarze w internecie, jak i te krążące w najbliższym otoczeniu firmy. Przykładem warsztatu samochodowego sfokusowanego na dialog i rzetelne usunięcie elementów wadliwych, jak również bezpieczeństwo właściciela auta jest firma Barycar Marcin Łajszczak.

Zobacz, co masz w cenie usługi? Zanim zapłacisz, zobacz, za co płacisz?

Godny polecenia zakład naprawy aut będzie miał ofertę szytą na miarę. Poza standardowym zakresem usług, napraw, wykona dla naszego bezpieczeństwa część usług nieodpłatnie, gratis – niemal w podziękowaniu za zaufanie i dobry wybór. Mogą to być różne usługi, jak np.:

  • Przegląd stanu opon
  • Przegląd stanu płynów w aucie (chłodniczy, olej)
  • Stan spryskiwaczy
  • Sprawdzenie ustawienia świateł
  • Sprawdzenie ciśnienia w kołach.

Nawet jeśli nie są to wykonywane rzeczy w podstawowym pakiecie usługi naprawy auta, ceniący bezpieczeństwo swoich klientów warsztat samochodowy, w trakcie rozmowy - poprzedzającej czynności naprawy dopyta, czy życzymy sobie sprawdzenia ogólnego stanu auta.

Rozliczenia prac za pracę – nie daj się nabić na koszty

Ten warsztat, który ceni klienta i jego pieniądze, zawsze poszerzony zakres naprawy auta będzie konsultował z właścicielem - by, mimo że nie może on być bezpośrednio na terenie hali podczas naprawy, o wszystkim wiedział i mógł kontrolować w ten sposób ostateczny koszt naprawy. Nie każda usterka wymaga wymiany całych podzespołów, co zwykło być praktyką niektórych zakładów. Pamiętaj, szanujący się mechanik, mający solidne podstawy merytoryczne i praktykę, oszacuje orientacyjny koszt napraw, po wstępnie usłyszanym problemie, jaki mamy z naszym autem.

Dobry warsztat to zorganizowany warsztat, w którym panuje ład i porządek. Przekłada się to na sprawną naprawę auta. O tym, że na pierwszy rzut oka powinno być widoczne stosowanie nowoczesnych metod do diagnostyki stanu auta i wyspecjalizowany park maszynowy nie trzeba wspominać.

Opracowanie:
Sośnicowice, Powstańców 2A
tel. 798 283 132
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz