Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy wyborze stacji uzdatniania wody? - oferta firmy Armar

Czym kierować się przy wyborze stacji uzdatniania wody? - oferta firmy Armar

Stacje uzdatniania wody to systemy i urządzenia, których celem jest nadanie wodzie takich właściwości, aby stała się ona możliwa do wykorzystania w określonym celu. W przypadku uzdatniania wody na potrzeby domów jednorodzinnych chodzi o zapewnienie jej wysokiej jakości, by była przydatna do picia. Proces ten najczęściej obejmuje koagulację, filtrację, dezynfekcję i inne metody, przy których stosuje się odpowiednie urządzenia. Te natomiast znajdują się w ofercie firmy Armar.

Uzdatnianie wody wodociągowej

Woda płynąca z wodociągów najczęściej jest twarda co sprawia, że na bateriach kuchennych i w czajnikach pojawia się kamienny osad. Aby tego uniknąć, stosuje się urządzenia umieszczane na głównym zaworze. Wówczas zanim woda trafi do kranu, dochodzi do wymiany jonów wapna i magnezu (tych odpowiedzialnych za widoczne osady), na jony sodu. Jak przyznaje specjalista z firmy Armar z Wrocławia zajmującej się m.in. sprzedażą stacji uzdatniania wody:

Dobór urządzenia zależy przede wszystkim od wielkości gospodarstwa domowego, co wpływa na natężenie przepływu wody. W domach z czwórką domowników i jedną łazienką, wystarczą systemy o natężeniu przepływu około 2,0 m3/h.

W przypadku większej liczby osób, konieczne będzie urządzenie bardziej wydajne, najlepiej z przepływem na poziomie 2,8 m3/h.

Uzdatnianie wody z własnego ujęcia

Najczęstszym problemem w przypadku wody płynącej z własnych źródeł, jest podwyższone stężenie manganu i żelaza, które objawia się rdzawym kolorem i specyficznym posmakiem oraz zapachem. W tym przypadku, w zależności od natężenia zjawiska, stosuje się odpowiednie filtry oraz lampy UV. Przy wodzie z dużą ilością żelaza, wykorzystuje się filtry ze złożami katalitycznymi, które utleniają składniki oraz zatrzymują je na powierzchni. Wykorzystuje się także dodatek w postaci nadmanganianu potasu, wsypywanego w postaci proszku.

Problemem przy poborze wody ze studni może być także obecność mikroorganizmów, szczególnie w przypadku płytkich źródeł. W tej sytuacji do dezynfekcji mogą być wykorzystywane lampy UV, które nie przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnego smaku oraz zapachu. Są one montowane do ściany w pozycji poziomej bądź pionowej, a ich efektywność obejmuje 8 tys. godzin co oznacza, że po około roku wymagają wymiany. Montaż odpowiedniej stacji uzdatniania wody to proces uzależniony od kilku czynników, w tym przede wszystkim od aktualnego stanu chemicznego naszej wody. Poza zbadaniem jej stanu w laboratorium, przy wyborze konkretnego rozwiązania najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które pomogą nam dobrać system szyty na miarę naszego gospodarstwa domowego.

Bogata oferta

Firma Armar Marek Szyćko i Elżbieta Szyćko, istniejąca od 1989 roku, zajmuje się produkcją oraz projektowaniem systemów uzdatniania wody zarówno domowej, jak i przemysłowej. Jej specjalizacją jest filtracja, oczyszczanie, odżelazianie, zmiękczanie, ultrafiltracja, demineralizacja oraz chemiczne kondycjonowanie wody. Firma oferuje także instalacje z glikolem, budowy biologicznych oczyszczalni ścieków oraz użycie ozonu. Jej produkty obejmują szeroką gamę rozwiązań, co pozwala na dostosowanie ich do potrzeb klientów i uzyskanie dowolnych parametrów wody uzdatnionej. 

Opracowanie:
Wrocław, pl. Srebrny 4 lok. 34
tel. 71 354 26 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz