Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy wyborze słuchawek?

Czym kierować się przy wyborze słuchawek?

Muzyka towarzyszy nam w bardzo wielu miejscach. Dzisiaj jednak w słuchawkach chodzimy nie tylko z muzyką w uszach, ale i prowadzimy rozmowy telefoniczne, słuchamy podcastów, tutoriali. Niektórzy po słuchawki sięgają podczas grania na PC, inni, gdy biegają albo spacerują po lesie. 

Jakie słuchawki wybrać? Czym się kierować?

Słuchawki nauszne vs. słuchawki douszne, przewodowe czy bezprzewodowe, dodatkowo wzmocnione czy niekoniecznie — wybór jest trudny. Trzeba wyraźnie bowiem powiedzieć, że nie ma jednych najlepszych słuchawek. Są oczywiście najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne, analogicznie da się wskazać najlepiej modele nauszne, bezprzewodowe itd. Kluczowe jednak jest, jakie słuchawki są ci tak naprawdę potrzebne. Jeśli chcesz biegać z muzyką w uszach, najlepszym rozwiązaniem wydają się bezprzewodowe słuchawki nauszne. Dobre słuchawki nauszne będą z kolei świetnym rozwiązaniem dla miłośników gamingu lub melomanów, którzy jednak nie chcą przeszkadzać innym domownikom. Jeśli w słuchawkach spacerujesz po mieście, to równie dobrze możesz postawić na słuchawki nauszne bezprzewodowe, jak i słuchawki dokanałowe. Zanim więc zaczniesz pytanie, jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, zastanów się, czy to właśnie takiego modelu potrzebujesz.

Słuchawki otwarte, słuchawki nauszne czy douszne?

Słuchawki nauszne to model o bardzo długiej już historii, znacznie starsze rozwiązanie niż słuchawki dokanałowe czy douszne. Słuchawki nauszne przewodowe czy bezprzewodowe to rozwiązanie, które cenią sobie przede wszystkim osoby o wysokich wymaganiach co do słuchanego dźwięku. Czasami nawet tanie słuchawki nauszne są w stanie konkurować pod tym względem ze słuchawkami dousznymi. Słuchawki nauszne idealnie redukują dźwięki z zewnątrz, a to wytłumienie pozwala ci się skupić jedynie na płynącym dźwięku. 

Z kolei słuchawki douszne są znacznie bardziej subtelne, mniej widoczne, zajmują mniej miejsca w trakcie jakikolwiek podróży, co dla wielu osób ma naprawdę spora znaczenie. Pozwalają także kontrolować, co dzieje się wokół nas, ponieważ nie wytłumiają tak idealnie dźwięków z otoczenia. Nie robią tego nawet słuchawki dokanałowe. Przeszkadzać to może melomanowi, ale dla osoby, która porusza się w słuchawkach po mieście, to raczej plus i większe bezpieczeństwo. Dzisiaj dominuje przede wszystkim oferta słuchawek bezprzewodowych dokanałowych, które uznawane są za wyjątkowo wygodne, minimalistyczne i subtelne. 

Słuchawki bezprzewodowe — czy warto?

Słuchawki bezprzewodowe już właściwie podbiły rynek. Coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie. Przede wszystkim liczy się tutaj wygoda zarówno słuchawek nausznych bezprzewodowych, jak i słuchawki TWS douszne lub dokanałowe, w których jedna i druga słuchawka komunikują się ze sobą za pomocą połączenia bezprzewodowego, dzięki czemu znika pałąk okalający szyję. Małe słuchawki nauszne czy słuchawki wokółuszne jeszcze do niedawna musiały mieć kabel, który łączył je ze źródłem dźwięku — przy bieganiu, chodzeniu, uprawianiu sportu, a nawet prowadzeniu samochodu było to po prostu niewygodne. Dzisiaj dobre słuchawki bezprzewodowe można zabrać ze sobą na siłownię, do pociągu, metra, na spacer i do pracy. Jakość dźwięku nie jest w przypadku tych dokanałowych czy dousznych absolutnie idealna, natomiast rozwiązanie to idealnie sprawdza się na co dzień. Wbudowany mikrofon sprawia, że słuchawki idealnie sprawdzają się także do prowadzenia rozmów — masz długiego calla z klientem? Możesz wejść na bieżnię, pójść na spacer lub podejmować inne aktywności, jednocześnie z nim rozmawiając. Możesz także znaleźć najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne, które świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz w spokoju posłuchać audiobooka albo zasiąść w fotelu i rozkoszować się najlepszą ścieżką muzyczną.

Słuchawki do słuchania muzyki vs. do biegania

Dobre słuchawki to kategoria bardzo pojemna i jednocześnie myląca. Nie ma czegoś takiego, jak dobre słuchawki do wszystkiego. Są dobre słuchawki na siłownię, jak i dobre modele do korzystania na co dzień. Nie każde słuchawki do słuchania muzyki, podcastów i prowadzenia rozmów telefonicznych sprawdzą się na siłowni lub jako słuchawki do biegania. Dlaczego? Ponieważ te przygotowane do stosowania przy wzmożonym wysiłku fizycznym powinny się wyróżniać szczególnego rodzaju właściwościami. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdecydowanie większą odporność na pot i wilgoć. Gdy biegamy, ćwiczymy na siłowni, jeździmy intensywnie na rowerze oraz wykonujemy szereg innych intensywnych ćwiczeń, temperatura naszego ciała wzrasta i się intensywniej pocimy. Głowa i okolice uszu to jedne z tych miejsc, gdzie odczuwamy to szczególnie. Słuchawki to zaś elektronika, która na tego typu wilgoć jest szczególnie czuła. Ważne więc, aby słuchawki do biegania były odpowiednio wykonane. Liczy się także ich stabilność, to by się nie przesuwały, nie wypadały w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. W końcu oczywiście do uprawiania sportu najczęściej sięgamy po słuchawki bezprzewodowe, które w żaden sposób nie ograniczają nam ruchu.



 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz