Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Dzień zaręczyn jest dla każdej pary niezapomniany, a nieodłącznym symbolem tej chwili jest pierścionek zaręczynowy. Jego wybór to dla mężczyzny niełatwa decyzja, celem jest bowiem zachwyt w oczach partnerki, docenienie jego starań i przede wszystkim dumne noszenie na co dzień. Czym kierować przy zakupie i jakie kryteria trzeba wziąć pod uwagę? Sprawdź i podejmuj dobrą decyzję.    

Określ swój budżet

Nie ulega wątpliwości, że budżet ma ogromne znaczenie przy zakupie pierścionka zaręczynowego. Niestety nie ma ogólnej reguły wskazującej, jaka powinna być jego cena. W krajach anglosaskich zwyczajem był zakup pierścionka za jedno lub dwukrotność miesięcznej pensji mężczyzny, choć nie jest to reguła, którą dziś bezwzględnie należy się sugerować. Niezależnie od możliwości finansowych, w sklepach jubilerskich można znaleźć pierścionki zaręczynowe w różnych przedziałach cenowych.

Wybierz kruszec

Kolejnym etapem jest wybór koloru kruszcu. W tym przypadku należy sugerować się biżuterią jaka zazwyczaj noszona jest przez narzeczoną. Jeśli najczęściej jest to srebro, pierścionek zaręczynowy może być wykonany z białego złota, jeśli zaś jest to klasyczna biżuteria, lepszym wyborem będzie złoto. Niektórzy jubilerzy proponują także opcję dwukolorową, choć polecana jest ona szczególnie dla pań lubiących ekstrawaganckie dodatki.

Wybierz fason pierścionka

Po wytypowaniu koloru, możemy skupić się na fasonie. Tutaj również znakomitą podpowiedzią będzie biżuteria noszona przez narzeczoną na co dzień, a także preferowany przez nią styl ubioru. Jeśli w garderobie króluje minimalizm i prostota, sprawdzą się pierścionki zaręczynowe dyskretne i oszczędne pod względem kształtu. Dla pań preferujących bardziej finezyjną biżuterię, lepsze będą natomiast oryginalne formy, a także modele posiadające wiele kamieni.

Określ rodzaj kamienia

Ostatnim, ważnym etapem, będzie wybór kamienia umieszczonego w pierścionku zaręczynowym. Najczęściej jest to klasyczny diament, choć w ofercie jubilerów znajdują się również inne ciekawe opcje. Kiedy się na nie zdecydować? Jak przyznaje Anna Konopka ze sklepu jubilerskiego Diament Plus z Białegostoku, przede wszystkim wtedy, gdy partnerka bardzo lubi określony kolor. Jeśli preferuje błękit, z pewnością zachwyci ją pierścionek zaręczynowy z szafirem lub delikatnym topazem. Równie ciekawym wyborem będzie szmaragd w kolorze zieleni, czy oryginalny tsavoryt. Jeśli narzeczona gustuje w kolorze mocnej czerwieni, warto zastanowić się nad pierścionkiem z rubinem.

Jak widać wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwą decyzją i wymaga przede wszystkim dokładnego, aczkolwiekdyskretnego poznania gustu partnerki co do preferowanej biżuterii.
Opracowanie:
Białystok, Korzeniowskiego 7
tel. 512 728 602
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz