Czym kierować się przy wyborze oczyszczalni dla hotelu?

Czym kierować się przy wyborze oczyszczalni dla hotelu?

W niektórych lokalach komercyjnych, takich jak bary, kluby, hotele czy też zakłady przemysłowe proces oczyszczania ścieków jest poddawany zwiększonym obciążeniom. Zanieczyszczenia, które stanowią mieszankę detergentów, środków czyszczących i chemikaliów potrzebują większych zdolności oczyszczania niż w budynkach mieszkalnych.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Oczyszczalnie dostosowane do obiektów użyteczności publicznej

Producenci oczyszczalni ścieków wprowadzili do swojej oferty oczyszczalnie dostosowane do różnych obiektów użyteczności publicznej, między innymi hoteli.

Są to oczyszczalnie identyczne jak te przydomowe, z tą różnicą, że są zdecydowanie większe. Oczyszczalnie ścieków służą ochronie zdrowia, życia, środowiska oraz zasobów czystej wody, która może być wykorzystana przez przyszłe pokolenia. W naszym kraju nie wszyscy rozumieją jeszcze potrzebę oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych, a przecież oprócz tego typu zanieczyszczeń często mamy styczność ze ściekami pochodzącymi z małych przedsiębiorstw, hoteli czy restauracji. Codziennie ludzie wytwarzają ogromne ilości ścieków, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu, życiu lub powodować zanieczyszczenie wód pitnych. Oczyszczalnia pozwala na odprowadzenie ścieków w stanie oczyszczonym do gruntu.

Wybierając system kanalizacyjny do takiego obiektu jak hotel, należy upewnić się, że spełni on wszystkie wymagania pod względem wydajności i ekonomiczności. W wybranej oczyszczalni powinien być również zastosowany system zarządzania przepływem, który dodatnio wpłynie na zachowanie optymalnej wydajności ekologicznej pomimo gwałtownych obciążeń organicznych i zmian hydraulicznych. Skutki stosowania nowoczesnych środków dezynfekujących i czyszczących powinny być neutralizowane i minimalizowane przez wyżej wymieniony system zarządzania przepływem.

Wybór oczyszczalni w hotelu

Różnorodność oferowanych propozycji na rynku sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią oczyszczalnię do konkretnego budynku użyteczności publicznej. Przy wyborze oczyszczalni należy również wziąć pod uwagę powierzchnię działki, warunki glebowe, poziom wód gruntowych, a co najważniejsze wielkość odbiornika oczyszczonych ścieków. Wiadomo, że wielkość zbiornika ściekowego będzie zależała od tego, ilu gości będzie w stanie przyjąć jednocześnie nasz hotel. Musimy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ jeśli okaże się, że wybraliśmy oczyszczalnię ze zbyt małym zbiornikiem, nie będzie to dla nas ekonomicznym rozwiązaniem. W rzeczywistości częściej trzeba będzie przeprowadzać wywóz nieczystości, niż zakładaliśmy.

Istotne dla właścicieli hoteli jest również, aby wybrana oczyszczalnia wymagała jak najmniej nakładów konserwacyjnych. Warto wybrać taki model, który zapewnia łatwy dostęp podczas prac kontrolnych oraz nie wykazuje usterek technicznych lub mechanicznych. Nie bez znaczenia może się okazać także aspekt estetyczny. Na pewno większość posiadaczy hoteli chciałaby, żeby goście nie widzieli pokryw zamykających dostęp do pojemników ściekowych. Można wybrać taki wariant, który łatwo uda nam się ukryć np. w trawie Wybierając oczyszczalnię ścieków do takiego obiektu użyteczności publicznej, jakim jest hotel, warto zasięgnąć opinii profesjonalisty.

Opracowanie:
Joanna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także