Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze elektryka?

Czym kierować się przy wyborze elektryka?
Instalacja elektryczna w mieszkaniu jest bardzo ważna. Jej sprawność to kwestia nie tylko komfortu, ale i bezpieczeństwa. Kiedy ulegnie awarii, albo postanowimy ją wymienić powinniśmy zwrócić się do wykwalifikowanego fachowca. Samodzielne wykonywanie prac elektrycznych przez osobę nieuprawnioną może spowodować zagrożenie dla nas i urządzeń w mieszkaniu. Na co zwracać uwagę poszukując odpowiedniego elektryka?

Jak szukać elektryka w internecie?

Poszukując specjalisty z dziedziny elektryki dobrze jest ograniczyć się do legalnie działających firm. Internet pełen jest ogłoszeń „złotych rączek” oferujących takie usługi, jednak osoby te często nie posiadają odpowiednich kompetencji. W sieci możemy dość wnikliwie sprawdzić interesującą nas firmę. Wiele z nich, takich jak firma Usługi Elektryczne Krystian Zając z Rzędowic, posiada czytelną stronę www, na której możemy zapoznać się z rodzajami oferowanych usług i znaleźć dane kontaktowe. Często na witrynach znajdziemy referencje czy certyfikaty uzyskane przez przedsiębiorstwo.  W internecie możemy także poszukać opinii klientów. Warto też sprawdzić autentyczność firmy w rejestrze działalności gospodarczej.

Elektryk musi posiadać uprawnienia

Zanim zlecimy wykonanie lub remont instalacji, musimy się upewnić, że potencjalny wykonawca jest wykwalifikowanym elektrykiem. Dokumentem potwierdzającym prawo do wykonywania tego zawodu są uprawnienia wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Poświadczają one wiedzę i odpowiednią praktykę specjalisty, która pozwoli mu wykonać prace zgodnie ze sztuką nawet w sytuacji, kiedy nie dysponujemy schematem instalacji.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Kiedy wytypujemy kilka firm, których fachowość nie budzi zastrzeżeń, możemy poprosić każdą z nich o przedstawienie orientacyjnego cennika usług. Musimy pamiętać, że cena nie zawsze powinna być decydującym czynnikiem. Jeśli elektryk oferujący nieco wyższą stawkę może pochwalić się lepszymi referencjami, warto rozważyć skorzystanie z jego usług. Gdy ostatecznie wybierzemy wykonawcę, powinniśmy umówić się na oględziny i wycenę planowanych robót.

Formalności przy zlecaniu prac elektrykowi

Przed rozpoczęciem prac przez firmę elektryczną koniecznie podpiszmy z nim umowę, która zabezpieczy nas w przypadku nieprawidłowego wykonania usługi. Powinna ona zawierać najważniejsze informacje, takie jak dane obu stron, terminy wykonania robót, kwestie finansowe oraz odpowiedzialność wykonawcy za nieprawidłowości czy uszkodzenia. Warto także ująć w umowie okres gwarancji na wykonane usługi. Po zakończeniu prac wykonawca powinien spisać z nami protokół odbioru oraz dostarczyć dokumenty zawierające wyniki pomiarów instalacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz