Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy kupnie ekogroszku?

Czym kierować się przy kupnie ekogroszku?

Ekogroszek stał się jednym z najpopularniejszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych. Rosnący popyt na tego typu opał sprawił, że na rynku zaczęło pojawiać się sporo sprzedawców oferujących niskiej jakości ekogroszek. Jego parametry znacznie różnią się m.in. pod względem kaloryczności. Jak zatem w bezpieczny sposób zakupić ekogroszek?

Co właściwie określa się jako ekogroszek?

Węgiel brunatny lub kamienny wykorzystywany jest przede wszystkim jako paliwo opałowe. Występuje w różnych frakcjach, które następnie przeznaczane są do sprzedaży hurtowej i detalicznej. Jednym z rodzajów węgla jest ekogroszek. Charakteryzuje się on niewielką średnicą ziaren – sięga ona od 5 do 25 mm. Materiał ten jest często wybierany przez inwestorów ze względu na jego charakterystykę m.in. pod kątem niskiego zanieczyszczenia środowiska. W procesie spalania ekogroszku szkodliwe substancje wydzielają się w znacznie mniejszym stopniu niż ma to miejsce w przypadku większości innych paliw kopalnych.

Ekogroszek jest też czystszy ze względu na niewielką ilość pozostawionego po jego spaleniu popiołu. Jest to zatem nadal węgiel, który pozostaje atrakcyjnym m.in. dla właścicieli domów jednorodzinnych materiałem opałowym. Zakupić go można w składzie Damir, gdzie sprzedawany jest wyłącznie produkt najwyższej jakości. Oprócz ograniczenia zanieczyszczeń przy użyciu ekogroszku, paliwo to musi bowiem pozostawać wydajnym źródłem ogrzania domu. Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Jak kupić ekogroszek wysokiej jakości?

Obecnie na rynku coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których ekogroszek okazuje się być materiałem niskiej jakości, zapewniając niedostateczną kaloryczność i tym samym brak oczekiwanej wydajności opałowej. Można się jednak przed taką sytuacją ustrzec, wybierając sprawdzony skład opału. W takich punktach otrzymana ilość ekogroszku będzie zgodna z deklarowaną wagą konkretnego zamówienia. Paliwo będzie też wyróżniało się niską spiekalnością przy jednoczesnej wysokiej wartości opałowej.

Ważne jest sprawdzenie pochodzenia ekogroszku. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na produkt krajowy, pochodzący z polskich kopalń. Jest on nieco droższy od zagranicznego ekogroszku, jednak ma to przełożenie na lepsze parametry i tym samym wyższą wydajność. Należy również uważać na miał sprzedawany przez nieuczciwych dostawców jako ekogroszek. Wybór sprawdzonego składu opału, który będzie w stanie podać klientowi wszystkie dane na temat oferowanego produktu to jedyne rozwiązanie dla osób chcących bezpiecznie nabyć taki rodzaj paliwa np. do ogrzania domu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz